Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Пеця

Позиції Петра Порошенко, який контролює суди, прокуратуру, Кабмін, ситуативну парламентську більшість і більшу частину силових органів, сильні так само, як і у Віктора Януковича в 2013 році.

Однак події з проривом Михайла Саакашвілі в Україну показали, що Порошенко, як і раніше, не узгоджений у Вашингтоні на свій другий термін. Більш того, розвиток ситуації показує, що американці вирішили міняти Порошенка в 2019 році (дехто з політологів вважає, що вже до кінця 2017 року).

Про це пише «Політерно».

Парад розчарувань

Особливість правління Петра Порошенка в тому, що за три з половиною роки він встиг розчарувати не тільки переважну більшість українців, але й зовнішніх кураторів України. І мова не йде тільки про горезвісну корупцію, яка в найближчому оточенні Порошенка давно вже створила свою Сім’ю, яка нічим за масштабами не поступається аналогічній групі часів Януковича. Україна за весь цей час практично не провела жодної структурної реформи, заради яких Захід і виділяє країні мільярдні кредити.

Крім цього, Порошенко так і не допустив транснаціональні корпорації (ТНК) до масової приватизації в Україні. А саме це було однією з базових задач, поставлених перед Порошенком в 2014 році у Вашингтоні. Ліквідація олігархічного капіталу в Україні та допуск на внутрішній ринок ТНК, що свого часу було зроблено в інших країнах Східної Європи. Замість цього Порошенко організував стратегічний союз з Рінатом Ахметовим, а сам став першим олігархом в країні.

Одночасно Порошенко остаточно занапастив всі прагнення американців організувати в Україні антикорупційні суди. На конференції YES Порошенко, відповідаючи на запитання журналіста про створення антикорупційних судів, заявив наступне: «Може бути в 2019, або 2020 році створено антикорупційний суд».

Це означає, що до президентських виборів 2019 року Банкова це питання навіть не буде імітувати. Адже в технологічному плані антикорупційний суд, за задумом, був саме тією вуздечкою, яка дозволяла Вашингтону контролювати українську владу.

По суті, Петро Порошенко пропонує Заходу і конкретно США спонсорувати його правління тільки тому, що воно ґрунтується на жорсткій антиросійській риториці. Але, по-перше, антиросійськість в українських реаліях – явище точно не унікальне. Антиросійськими з таким же успіхом можуть бути й інші політики, але при цьому дотримуючись початкових домовленостей з Вашингтоном. А по-друге, якщо дивитися на торгові показники російсько-українських відносин, то політику Порошенка зовсім вже антиросійською назвати складно. Росія, як і раніше, залишається головним торговельним партнером, головним міжнародним інвестором, а також головним контролером банківського сектору України.

Таран Саакашвілі

Якщо теоретично ще можна припустити, що Саакашвілі потрапив в Україну без зовнішньої підтримки (хоча позиція польської влади говорить про зворотне), то подальше перебування екс-президента в Грузії без явного американського покровительства вже є неможливим.

Нагадаємо, спецпредставник США по Україні Курт Волкер і Мін’юст США в унісон заявили, що справа Саакашвілі має розглядатися виключно в судовому порядку. Перекладаючи з дипломатичної, американці прямо заборонили Києву заарештовувати, а тим більше, кудись депортувати Саакашвілі. Хоча найпростіше було б, особливо після порушення режиму перетину кордону, посадити Саакашвілі в літак і відіслати в ту ж Варшаву.

Але українська влада не тільки цього не зробила, а змушена спостерігати за вояжем Саакашвілі і його прихильників містами України. А по-справжньому «розгойдування» розпочалось 19 вересня в Києві, куди Саакашвілі приїхав на акцію протесту. До цього ж часу опозиційні фракції ВРУ мають намір прийняти постанову про проведення дострокових президентських і парламентських виборів.

Формально, Саакашвілі в Києві «передасть претензії людей в регіонах» владі. Реально ж ситуація буде корелюватися в залежності від масовки і ступеню протистояння влади. Базова мета – розгойдати ситуацію під тиском народного протесту і змусити Порошенка піти на компроміс і оголосити дострокові парламентські вибори.

Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства, коли той був у США. І Саакашвілі прорвався назад в Україну саме в той день, коли Порошенко знаходився в США. Зараз вже Саакашвілі приїхав до Києва саме в той день, як Порошенко полетів до Америки. Цирк, та й годі…

Крім того, Саакашвілі відверто бісить кремлівських карликів. Ось характерне повідомлення, поширене прес-службою Віктора Медведчука від 13 вересня. «Але в тому, що виродком він так і залишився, я переконався спостерігаючи за тим, як Саакашвілі втоптує в бруд закони і національну гідність необачно прихистившої його України», – пише Медведчук.

Російські ЗМІ перелякані тим, що «американці починають Майдан проти Порошенка».

Як будуть розвиватися події, ми зможемо побачити вже найближчим часом. Але контури загального програмного плану вже видно:

– розгойдування ситуації в Києві через масові акції протесту;

– проведення дострокових парламентських виборів;

– проведення президентських виборів з урахуванням інтересів США.

В урядовому кварталі зараз купа поліцаїв, бойовиків Поцгвардії, люди проходять через металошукачі, також владоохоронці риються в сумках…

Микола Крамольник

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com