Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Порошенко почав готуватися до місцевих виборів і розставляти свої кадри. Такий висновок напрошується після вчорашнього звільнення Ігоря Коломойського з посади губернатора Дніпропетровщини.

Хоча гарант Конституції категорично заперечує конфлікт із власником групи "Приват" - факти кажуть про інше. Видно, саме від великої любові до "Бєні" Порошенко вчора відставив Коломойсього з посади губернатора Дніпропетровщини та призначив вірного ложкінського "шестьорку" Валентина Резніченка.

Образи образами, Петре Олексійовичу, але ж не ними одними... "Голий і босий" Резніченко тільки за 2014 рік задекларував понад 5 мільйонів гривень прибутку та суттєво поповнив свій автопарк не найдешевшими автомобілями. При тому, що на той момент новопризначений керівник Дніпропетровської області керував Запоріжжям. Але ці речі хай залишаться на совісті самого Валентина Михайловича.

Для тих же, хто вміє мислити та аналізувати, такі кадрові перестановки Порошенка є цілком зрозумілими. На тлі скандалу із екс-депутатами Блоку Петра Порошенка, які демонстративно вийшли із партії на знак протесту проти відвертих торгів свого патрона землею України із Путіним, нове призначення набуває зовсім іншої ваги.

Щось у сценарії Пєті і Вови, очевидно, пішло не так... Ймовірно, всі фінансові "гоп-стопи" під дахом Порошенка на структури Коломойського були нічим іншим, як спробами приструнити непокірного олігарха. Адже самому президенту хотілося, щоб Бєня був ручним і беззастережно виконував всі команди Банкової та "брав під козирьок". Та бізнесмен виявився "тертим калачем" і не пішов на поводу у власника "Рошену", час від часу демонструючи своє "я" і приймаючи рішення, які нерідко були не на руку гарантові. Що б там не казали про одіозного олігарха, але його величезною заслугою є те, що від початку війни і до сьогодні у Дніпропетровську та області не господарюють московські терористи. Не подобатися така ситуація може тільки Путіну та його сателітам...

Резніченко є абсолютно політично інертною особистістю. Він більше заклопотаний офшорами на Віргінських островах і викачкою українських грошей. Всі задекларовані ним 5 мільйонів минулорічного прибутку - це дивіденди від прибутків "Українського медіа-холдінгу", який належить правій руці Порошенка і голові його адміністрації медійнику Борису Ложкіну.

Не виключено, що розуміючи катастрофічне падіння свого рейтингу, Порошенко хоче вбити ще й "другого зайця" таким "вольовим кадровим рішенням". Як політик Резніченко ніякий, але адмінресурс ніхто не скасовував. І президентові набагато вигідніший ніякий, але свій у дошку, політик Резніченко, аніж амбітний бізнесмен Коломойський, здатний на самостійні рішення.

Призначення нового керівника Дніпропетровщини може бути також сигналом про те, що Порошенко побив горщики із Яценюком. Про вплив колишнього голови Дніпропетровської ОДА на прем'єр-міністра не говорив тільки ледачий. А в світлі втрати Порошенком популярності серед народу це може зіграти не на його користь. До того ж, Дніпропетровськ - серйозний промисловий регіон. І фінансовий контроль над ним зберігати Петру Олексійовичу ой як хочеться.

Іван Розбаш

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com