Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
дядько Сем

Міністерство фінансів США видало очікуваний документ із потенційними об’єктами майбутніх санкцій США проти росіян, які мають тісні контакти з російським диктатором Володимиром Путіним.

Цей список раніше назвали у пресі «Кремлівським звітом». Він, зокрема, включає 114 високопосадовців Росії та 96 олігархів.

Звіт був представлений Конгресу США 29 січня, як того вимагає «Про протидію противникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA). Він був опублікований незабаром після півночі 30 січня.

Повідомляється, що у звіт внесли керівництво адміністрації президента Росії, зокрема, голову адміністрації Антона Вайно, його заступника Олексія Громова, речника Хуйла Дмитра Пєскова і радника Владислава Суркова. Також до переліку потрапили спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко, спікер Держдуми В’ячеслав Володін, голова «Росснефти» Ігор Сєчін, голова «Газпрому» Олексій Міллер, директор служби внутрішньої розвідки Сергій Наришкін і директор ФСБ Олександр Бортников.

Серед фігурантів «списку олігархів» є також російські бізнесмени Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник «Лабораторії Касперського» Євген Касперський, Петро Авен і Володимир Потанін, Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко та Олег Тиньков.

За даними Мінфіну США, статки кожного з «підсанкційних» російських підприємців оцінюють в мільярд і більше доларів США.

Повідомляється, що цей список не є санкційним щодо цих осіб, за винятком тих, щодо кого обмеження були введені раніше.

29 січня прес-секретар царька-недоростка Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва вважає очікуваний «Кремлівський звіт» спробою США вплинути на вибори президента Росії, заплановані на 18 березня.

Радник колишнього віце-президента США Джо Байдена Майкл Карпентер заявив, що російська еліта повинна була подумати перед тим, як вдиратися до Грузії й України.

Так Карпентер відреагував у своєму Tвіттері на заяву керівника одного з найбільших російських банків в Давосі.

«Андрій Костін, керівник російського банку ВТБ сказав, що додаткові санкції будуть рівноцінні війні. Вибач, приятелю, але ви всі мали подумати про це перед тим, як вторгатись до Грузії та України і нападати на нашу демократію» – наголосив американець.

У Державному департаменті США заявили, що якщо нові санкції США і будуть запроваджені через ймовірне втручання Москви у вибори в США і анексію українського Криму, то «вони будуть в основному стосуватися неросійських суб’єктів, які несуть відповідальність за великі операції з оборонним сектором і розвідкою Росії». Речниця Держдепартаменту Гедер Науерт заявила, що нові санкції щодо конкретних осіб не потрібні, оскільки чинне законодавство, а саме закон «Про протидію противникам Америки з допомогою санкцій» (CAATSA), підписаний Дональдом Трампом в серпні 2017-го, вже «фактично служить стримуючим фактором».

Геннадій Боценюк

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com