Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

19 березня екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010), генерал Микола Маломуж дав величезне інтерв`ю виданню МИР.

Маломуж — професіонал, крім того, він — обізнаний профі, тож до багатьох його слів варто прислухатись. Спочатку була довга й нудна розмова про скандал з Савченко і Рубаном, яким, здається, українці вже трохи наїлися, тож публікуємо найцікавіші уривки з цієї бесіди.

Маломуж завжди обережний у своїх висловлюваннях, але ж зараз висловлюється відверто — «не треба озвучувати те, що звучить так абсурдно». На запитання «Навіщо це робиться?» відповідає:

«Тут проглядає намагання злякати суспільство. Хоча ані керівники держави, згідно Конституції, ані керівники спецслужб чи правоохоронних органів не мають права створювати в суспільстві складну психологічну, соціальну чи безпекову ситуацію.

Мені багато дзвонять і питають: якщо Савченко все ще на свободі, то це ж вона зараз почне стріляти і підривати все підряд?...

А сьогодні  - від офіційних представників держави - прозвучало, що таких агентів, як Савченко, у нас може бути сотні. Подібні зави - це ознака чого? А це вже ознака авторитарно-тоталітарного режиму, імовірний скорий перехід до масових репресій. Як у Росії...»

«Я спілкувався з багатьма керівниками країн -  усі вони говорять: ми дуже уважно ставимося до психологічного стану суспільства і кожної людини, ми не маємо права його порушувати якоюсь недостовірною інформацією чи, тим більше, якимось дестабілізуючим фактором.

А ми не те що не бережемо, ми постійно розбурхуємо суспільство, скоюючи, таким чином, і моральний, і юридичний злочин.»

«Якщо навіть якісь факти були відносно Савченко, Рубана, - спокійно проведіть оперативну роботу, проведіть процесуальні заходи, без напруги…»

«Справа в тому, що питання психіатричного освідчення перших осіб країни вже навіть перезріло…

Проходять психіатричну експертизу рядові представники спецслужб, не керівники. Керівники, як правило, політичні призначенці, - а це недопустимо. Якщо проходить людина відбір у контррозвідку – там тисячі тестів і детекторів, а голова СБУ - не проходить, президент країни не проходить, генпрокурор не проходить, депутати не проходять. Ну так кому ми довіряємо?...

Усі перші особи держави фактично підтримують формат дестабілізації в країні.

Бездоказово нагнітають обстановку.»

«Я питав керівників країн, які пройшли війни, і корупційні, і кланові, - як ви поміняли ситуацію? От Південно-Східна Азія, наприклад, Індонезія, Філіппіни, Малайзія. Вони кажуть: віками купувалися вибори відверто, поки ми не пройшли через біду, поки величезна кількість людей не загинула, у нас все було в крові поки не відновилась еліта інтелектуальна,  А тоді сказали: досить…»

Найцікавіше запитання до Маломужа: Ви говорите загальні речі про якусь абстрактну зміну влади… Але поліція із собаками і автоматами стоїть вже у вестибюлі станції «Хрещатик»… Тобто, влада дуже серйозно готується до виборів.

«Наш президент боїться ще більше, ніж Янукович. І ми перетворюємося в кримінальну, корумповану і поліцейську державу…

Щодня перекривають урядовий квартал, хоча ми, згідно Конституції, маємо право вільного пересування і ніхто не має права зупинить тебе, якщо ти не злочинець.»

«210 осіб із оточення діючої влади знаходяться під контролем спецслужб США, Німеччини, Великобританії, інших країн. Мова йде про 147 млрд доларів, які вони вивезли за кордон. Зараз ідуть розслідування. І вони намагаються натякнути Заходу: не чіпайте нас, тому що тут ситуація вибухне.

Під це, відповідно, прийнято багато законодавчих актів, приміром, так званий закон про реінтеграцію. Росії і так званим «ДНР/ЛНР» від нього ні холодно, ні жарко. А на кого діють всі майбутні обмеження? На громадян України. І не тільки на тих територіях. Уже ж можна, згідно цього закону, ввести військовий стан у Києві, виставити автоматників-кулеметників, як колись, під час Майдану, ставив Янукович у Адміністрації, у Кабміні і парламенті. До речі, й про те, за що ж стояв Майдан, - уже не згадується.

Ми говоримо про те, що люди просто тікають з держави. От позавчора глава Сейму сказав: за нашими даними, за рік у Польщу виїхало два мільйони українців.

Я щойно розмовляв з прем’єром Італії, він мені сказав, що до них 800 тисяч виїхало, в Португалії десь 400 тисяч українців сьогодні, в Іспанії - 600 тисяч, у Канаді - до мільйона чоловік, в США - до 800 тисяч чоловік, і в Росії до чотирьох мільйонів. Тобто, десять мільйонів виїхало за останні роки.

Оце така ситуація. І за неї несуть відповідальність президент, парламент, уряд. А вони говорять: ви самі винні… Сталася подія в Словаччині - вбили журналіста, який займався розслідуванням корупційних схем -  і тут же прем’єр подав у відставку. Спробуйте і ви вчинити так само!...»

«Люди не знають, як реагувати на всі ці події. А з іншого боку,і я вже про це казав, велика активна частина громадян виїхала за кордон. Тобто оця велика ефективна частина, яка усвідомлює, що відбувається, - у неї не виникло стимулу боротися з владою, вони виїхали. І знайшли собі інший формат життя. А залишилися, як правило, ті люди, які змирилися з ситуацією, тому що виступати проти влади надзвичайно складно.

Але все-рівно - у суспільстві є відсоток людей, які займають активну позицію, або які потенційно готові до цього. Ця позиція формується під час якихось суспільних процесів, якихось зрушень, масових виступів, якихось надзвичайних подій.

Влада – зі свого боку – намагається цього не допустити, залякуючи людей репресивними методами. І більша частина таких репресивних методів, як правило, - неофіційна…

От чому не я особисто, а наші партнери з США, з Європи, вже ставлять питання про зміну вади в Україні. Голова Національної розвідки США пару тижнів тому заявив, що в Україні величезні передумови дострокових виборів президента, а, можливо, і парламенту.

Знаєте, я в США був півтора місяці тому. Спочатку у них була велика надія на ту владу, яка прийшла після Майдану, а тепер ця надія зникла. Згадайте Мюнхенську конференцію, на яку зібрались 40 керівників держав і урядів, 80 міністрів оборони і закордонних справ, а на виступ нашого президента не прийшов ніхто...»

«Петру Олексійовичу як з гуся вода. Але знаєте... Ющенко думав, що він обов’язково виграє другий термін, я з ним спілкувався не раз на цю тему. Янукович думав, що він вже як скала, навічно. І Петро Олексійович Порошенко теж дуже-дуже помиляється. Він живе в ілюзіях, дуже великих ілюзіях.

Він розумний і хитрий в своїх бізнес-питаннях, але недопустимо дезорієнтувати суспільство. Його викривали десятки разів у брехні: ми завершимо війну за два-три тижні, ми визволимо ці території, ми піднімемо рівень життя, а ми встановимо європейські стандарти, ми не будемо підвищувати тарифи… Цю «правду» всі відчули по своїм гаманцям. Про що ми говоримо? Це не якісь такі загальні оцінки. Тому тут вже і закордон - і Німеччина, і Великобританія, й Вашингтоні   це не сприймають вже, бо така поведінка недопустима в цивілізованій практиці лідерів світу. А ми миримося. Ми звикаємо до репресій, звикаємо, що у нас вже оточили люди в якихось одностроях і з автоматами. Навіть якщо вони нічого не роблять, а тільки стоять, - це все-одно психологічний вплив на суспільство, це ж зародки поліцейської держави.»

«Ми 28 березня збираємо Всенародне віче. Представники сіл, містечок, міст, районів, областей - планується приїзд двох тисяч людей...

Ми збираємо інтелект нації. Актив нації. Це громадські організації, але патріотичні, високоморальні, інтелектуальні осередки з усієї країни.»

«Петру Порошенкові потрібно піти з посади президента.

І американці, німці, французи, британці - а я вже провів переговори з ними усіма - готові приїхати і бути посередниками в цьому процесі, щоб все було серйозно і легітимно. Це не те що оті всі виступи Міши…

Тому, згідно Конституції, Порошенко може відійти і призначаються нові вибори. Треба буде призначити нового голову Верховної Ради, який у перехідний період буде виконувати обов’язки президента країни...»

«Якщо ситуація буде «закручуватися», якщо президент нас не почує, ми спокійно можемо провести народні збори України, передбачені Конституцією. Ми зберемо три мільйони. 50 тисяч атошників забезпечить правопорядок, ніяка Нацгвардія нікуди не рушить... Військові, які будуть забезпечувати порядок на всенародних зборах, не дозволять нікому порушить закон: ні екстремістам, ні правоохоронцям.

Все буде в рамках закону! Тоді вже в країну прибувають всі наші міжнародні посередники високого рівня і говорять Порошенку: давайте, все-таки, проведемо вибори нового президента, тому що інший варіант – це вже Румунія.

Або він спокійно, згідно Конституції, відходить, і йому зберігається життя, статус який-не-який. Але ми знімаємо напругу в суспільстві у такий спосіб.»

Поки що ж головна теза усіх виступів олігарха Порошенка звучить приблизно так: «Владу не віддам!» А тут ще Саакашвілі лякає, що дасть покази проти Бариги...

Геннадій Боценюк

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com