Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Банкова проти Брюсселя

От і догралися! В середу ввечері комісар Йоганнес Ган зробив заяву, яка буквально перевернула наші відносини з ЄС.

Він відійшов від звичних для Брюсселя дипломатичних виразів та напряму звинуватив Київ у порушенні "основних елементів Угоди про асоціацію", у відхиленні від безвізових рекомендацій та у "невиконанні українською владою своїх зобов'язань".

Про це пише "Європейська правда".

Від часів зміни влади в Україні від ЄС ще не лунало таких жорстких публічних заяв. Часом у схожому тоні говорили США (згадаймо "серіал" зі звільненням Шокіна), але Євросоюз – ніколи.

Однак зараз терпець урвався і в Брюсселі.

Звісно ж, це не сталося одномоментно. Тональність Брюсселя змінювалася вже тривалий час. ЄС робив вигляд що вірить нібито якісь реформи в Україні йдуть, але водночас – шаленів від того, як Україна імітує найважливіші зміни, такі, як судова реформа та боротьба з корупцією.

При чому в Києві чудово знали, що прямують до скандалу. Саме це й відбулося.

Важливо зауважити: відносини ще можливо оживити. Звичайно, в Брюсселі не забудуть пусті обіцянки та маніпуляції, які лунали з Києва. Там зважатимуть, що і Порошенко, і ВРУ готові ризикувати інтересами держави заради банальної помсти.

Але точка неповернення ще не пройдена. Україна повинна зупинитися, доки не пізно. Відновити довіру до прийнятного рівня і досі можливо.

Навесні 2018 року ЄС зробив останню спробу переконати Україну: в Київ приїхала Федеріка Могеріні. За словами джерел видання "Європейська правда" у дипкорпусі, вона піднімала питання е-декларацій разом із проблемою Антикорупційного суду з усіма співрозмовниками. Далі були нові заяви G7, ЄС, проукраїнських євро депутатів – але все марно. Київ наполегливо йшов до конфлікту з Євросоюзом і зрештою дістався цієї мети.

У заяві єврокомісара немає згадок ані про персоналії, ані про органи влади, і це зроблене не випадково. Ган наголосив, що покладає відповідальність на "українську владу" в цілому. Так само, програти у підсумку може вся держава, а не якийсь конкретний орган.

Справді, можна констатувати, що до створення нинішньої кризи у відносинах з ЄС доклалися щонайменше три гравці: олгірах Порошенко, ВРУ та НАЗК в особі її колишньої голови Наталії Корчак. Найяскравішу ролі відіграли Порошенко та кнопкодави ВРУ; та й пані Корчак за підсумками двох років її роботи навряд чи хтось ризикне назвати "незалежною" особою.

У європейських лідерів найбільше запитань до Порошенка.

Саме він постійно давав обіцянки (принаймні, в Брюсселі про це кажуть із впевненістю!) і не виконував їх.

Після заяви Гана в Києві нарешті зрозуміли, що запахло смаженим.

Варто ще раз наголосити: висловлювання комісара справді є безпрецедентними, за роки після Євромайдану топ-посадовці ЄС ніколи не дозволяли собі публічних припущень про те, що Україна відходить від задекларованих європейських прагнень.

Отже, вже найближче засідання ВР повинно показати, чи хоче нинішнє скликання Верховної Ради зберегти імідж противників боротьби з корупцією. Без скасування минулорічних норм позбавитися цього ярлика на Заході – не вийде.

Та й загалом, українській владі треба нарешті усвідомити, що питання протидії корупції стало ключовим у наших відносинах зі світом.

Це мають зрештою зрозуміти також на Банковій.

Читайте також - Washington Times: вже час застосувати «закон Магнітського» проти Грановського, Фірташа і Медведчука

"Хотілося би, щоб ці рядки прочитав особисто Порошенко – та замислився над тим, у яку пастку нинішня політика заганяє і особисто його, і заодно – всю країну." пише Сергій Сидоренко, редактор "Європейської правди", але ж ми розуміємо, не дурні, якщо навіть і прочитає, то це нічого не змінить.

Підтримати творчий колектив «Правдивих Nовин», який фактично ризикує життям, кожного дня розповідаючи правду про політичне і суспільне життя України, і який не фінансує жодний політикан, чи олігарх, ви можете перевівши хоч пару гривень на картку Приватбанка 5168 7551 0986 3817 (Геннадий Боценюк), або на рахунок Вебмані: Z188556699944 U411086398198

Або хоч потицяйте тизерну на рекламу! Цими копійками ми собі і збираємо на хліб...

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com