Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
звалище львівського сміття

У селі Соснівка, в 70 кілометрах від Києва, на вулиці Центральній за одну ніч з'явилося звалище побутових відходів.

В ніч з 26 на 27 на кількадесят вантажівок завезли в село близько 500 тонн побутових відходів. Серед сміття селяни виявили чеки з магазинів у Львівській області. В смітник перетворили територію закритої ферми, яка належить Володимиру Шумейко.Сміття завезли без договору, дозволу сільської ради і відома підприємця, передає «Сегодня».

Вже довгий час територія була порожня і ніким не охоронялася, але разом зі сміттям з'явилася і охорона.

«Ми викликали поліцію, щоб нас пустили в цю ферму. Поліцейський сказав, що це незаконно і сказав, що зареєструє правопорушення за забруднення навколишнього середовища. Вночі приїхало 20  фур, це приблизно 500 тонн сміття», - розповідають селяни.

Вже більше доби кілька десятків людей блокують в'їзд в ферму. Звалище утворилося просто під відкритим небом, сміття вивалили просто на землю.

До селянам приєдналися і депутати місцевої ради. Дозволи на смітник в центрі села не давало ні керівництво району, ні керівництво області.

Проблема звалища за день об'єднала всіх місцевих жителів. Всього за один ранок звернення до органів виконавчої влади з вимогою забрати сміття підписав кожен третій місцевий житель. За добу до селян під ферму приїхали представники районної адміністрації та працівник фірми, яка і привезла сюди сміття.

«Той співробітник фірми нам сказав, що можуть тихо вночі сміття і відвезти. Але потім, коли вже поліція зареєструвала цей випадок, зробити це вже не можна. Ми зараз стукаємо в усі інстанції - і в ГСЧС, і в уряд, і в районну владу. Але поки нічого не відбувається», - скаржаться активісти.

Територія ферми належить місцевому підприємцю Володимиру Шумейко. Минулої п'ятниці до чоловіка завітали представники фірми, назву якої він не запам'ятав, і запропонували взяти в оренду його землю для того, щоб побудувати на її території невелику сортувальну лінію твердих побутових відходів.«Нас просто обдурили. Ми повинні були в понеділок підписати договір. Ми так домовилися, що я дам ключі, щоб вони залишили у мене тут трактор. А договір повинні були підписати тільки в понеділок. Я говорив з сільським головою, сказав, що вони хочуть сортувальну лінію побудувати. Вона сказала, нехай приносять документи. І я їм сказав, що спочатку повинен подивитися, що це буде за лінія. А вони мені за ніч привезли 500 тонн сміття», - розповідає підприємець.

Згідно з санітарними правилами влаштування та утримання полігонів для твердих побутових відходів, вони повинні розміщуватися за межами кордонів міста. Розмір санітарно-захисної зони від меж житлової забудови до меж полігону не менше 500 м. Звалище ж в с. Соснівка з'явилася в менш ніж у 100 метрах від житлового будинку.

Крім того, нормами передбачається пристрій котловану «з метою отримання грунту для проміжної та остаточної ізоляції ущільнених ТПВ».

У сільській раді запевняють, що дозволу на створення полігону твердих побутових відходів вони не давали. Крім того, як упевнені депутати, таке рішення повинна приймати вся місцева громада.

 Селяни тим часом розпалили біля входу на ферму багаття і планують чергувати тут вже другу ніч поспіль.

«Біля села бачили ще 20 фур сміття, вони хотіли сюди заїхати, але через те, що ми тут зібралися, не стали цього робити. Я сьогодні не вийшов на роботу, щоб більше людей було біля цього звалища. Якби вони хотіли обмежитися тим сміттям, який завезли, то не залишали б тут трактор. Видно, що частина сміття підгорнули ближче до паркану для того, щоб звільнити більше місця », - розповідає місцевий активіст Ігор.

Зважаючи на всю наявну інформацію, стає очевидним, що підприємець не такий вже обманутий. Він вже дав ключі від ферми, майже підписав договір, але при цьому геть не запам`ятав назву фірми.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com