Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Матіос

Продовження журналістського розслідування про розкрадання $150 000 000 кредитних коштів МБРР через конвертцентр Жиліна-Ніконова, який зараз кришується Матіосом.

Вже ніхто з більш-менш розумних людей не сумнівається, що так званою "справою податківців" - юридично абсолютно недолугою, але по голлівудськи масштабною і зрежисованою, Головний військовий прокурор Анатолій Матіос і його керівник, Генпрокурор Юрій Луценко, намагаються прикрити, як свої власні нікчемні і злочинні дупи, так і дупу всього корупційного режиму Порошенка.

Проте, окрім такої глобальної задачи, Толя-Тепловізор, як головний продюсер і режисер цього епічного муві вирішує і свої , більш приземлені питання

Перше, це перенаправлення фінансових потоків від обналу під структури, які контролюються Матіосом і його підлеглими.

Після того, як Толя позбавився військового прокурора сил АТО Кості Кулика з яким не поділив гроші за звільнення Кацуби-молодшего та інших фігурантів справ "злочинної влади попередників" що підтверджується відомим рапортом Кулика Луценку, головним виконавцем брудної роботи по кришуванню "конвертів" підконтрольних Матіосу став колишній луганський мажор і прокурор за сумісництвом, Діма Борзих.

Повністю виправдовуючи своє призвіще у всіх своїх прокурорських іпостасях, на скромному купе марки БМВ за $90 000 і з ручкою MONTBLANC за $1 500 в руках для підпису обвинувачень корупціонерам, в 34 роки Діма доїхав до генеральскої посади заступника Головного військового прокурора України, де разом з нині відлученим від "теми" Костею Куликом, почав контролювати обнальний бізнес в зоні АТО.

І якось так вийшло, що справу колишніх податківців Януковича, яких звинувачують у кришуванні ковертаційних центрів, очолив саме цей, зовсім не колишній, а вельми діючий, прокурорський кришуватель конвертів.

Тут треба трохи пояснити, що уявляє собою конвертаційний центр. Це не підприємство, фірма, чи установа. Це просто група осіб об'єднаних спільною задачею і з особистими функціями, якій на сьогодні навіть не потрібно сидіти в одному приміщенні. Причому, деякі з задіяних у конвертцентрі осіб ніколи не бачили і не побачать один одного. Хтось займажться реєстрацією і закриттям підприємств, рядові бухгалтера проводкою коштів по рахунках і первічкою, особливо довірені відповідають за печатки фіктивних фірм і видачу готівки клієнтам.

В принципіі, конвертаційні центри можуть структурно відрізнятися один від одного, але, в кожному з них існують головні дієві особи - ті, хто здійснює безпосереднє керівництво усіма ланками організації і в чиїх головах народжуються і знаходяться всі фінансові схеми, та головні очільники і фактичні власники всієї структури, які і уособлюють собою цей конверт і вирішують основні питання його прибутку і життєдіяльності. В тому числі, питання взаємовідносин з правоохоронними органами на рівні їх високопосадовців.

Як правило, такі власники конвертів, широко відомі у вузьких колах. Всі, кому потрібно, їх знають. В обличчя і, навіть, особисто. Бо, вони персонально відповідають за великі кошти, які надходять до іх структури. І тут питання довіри ключове. Так це працює.

Так ось. По “справі податківців” не затримано жодного такого керівника конвертцентру, хоча Матіос називає кількість таких “майданчиків” - вісім! Більше того. Не затримано і жодного менеджера з тих конвертів, які нібито проходять по справі. А як доказувати вину кришувальників без тих, кого вони кришували?

І це означає тільки одне. Всі “майданчики” колишніх податківців, у такий нехитрий спосіб, “перепрофільовані” на Матіоса з Луценком і Аваковим, який тепер теж в долі. Бо, навіщо тримати за гратами курок, які несуть золоті яйця? Краще кинути туди тих, хто ці яйця збирав і збирати їх самому.

Ну а ті, конверти, які і раніше були під дахом Матіоса і Ко, від цієї вертольотно-податкової компанії отримали тільки профіт. Дехто з клієнтів “конвертів” колишніх податківців обов’язково перейде до них. Просто не буде іншого варіанту. Всі зрозуміли, що до “майданчиків” Матіоса у цій справі ніхто й на гарматний постріл не підходить. І це незважаючи на те, що за часів Януковича нинішні обнальні контори Толі-Тепловізора без співпраці з керівниками податкових орнанів існувати не могли.

Як, наприклад, конвертцентр покійного терориста Жиліна, яким зараз керує його дружбан, колишній співробітник СБУ, Андрій Ніконов. Ось у цій “пральні”, як називає “конверти” сам Матіос, все добре. А зараз взагалі супер добре - об’єми зростають! І прикол в тому, що з розслвдуванням “справи податківців” у цього конвертцентру, як і у інших, які входять до пулу Матіоса, в майбутньому проблеми взагалі не плануються! Принаймні, зараз для цього все робиться.

І ось друга задача, яку цією справою вирішує Головний військовий прокурор. Що конкретно відбувається? А відбувається зачистка всіх матеріалів щодо “податкових майданчиків" Толі-Тепловізора . Тобто, під прикриттям гучної кримінальної справи, люди Матіоса вилучають у дружньої тепер контори відомого дзюдоїста у ковдрі в клітинку, всі документи пов’язані з діяльністю “конвертів” яких кришує Матіос зі своїми шістками. В тому числі, документи слідства і оперативно-розшукової діяльності податкової поліції. Можу запевнити, що всі ці документи після вилучення будуть знищені.

І тут я наголошую, що за такою схемою, по кримінальній справі щодо ухилення від сплати податків найбільшим виробником алкоголю в країні - групою компаній “Баядера”, будуть винищені всі документи, які свідчать про участь у фінансових оборудках Толіка Матіоса, який фірмами своєї дружини Ірини Барах, допомогав “Баядері” скоювати злочин.

Крім того, не сумніваюсь, що зникнуть матеріали і щодо розкрадання в 2011 - 2012 роках ста мільйонів доларів кредиту Україні в особі Укрексімбанку від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Справи з цього приводу ще нема, але саме ций період часу фігурує у розслідуванні військової прокуратури і саме через конвертцентр покійного Жиліна і доволі живого Ніконова були вкрадені ці мільйони кредитних доларів.

І підсумовуючи наведене, зауважу таке. Мені дивно, що відкрита і відверта злочинна діяльність Матіоса і його посіпак на кшталт Кулика і Борзих, ще досі не зацікавила, в належному юридичному вигляді, жодного народного депутата України. Чи, може, я не правий, а Толік взірець професійних і моральних чеснот? Що скажете, шановні Віктор Чумак, Павло Костенко, Тарас Пастух, Андрій Левус, Андрій Лозовий ?

Мені незрозуміло, чому, наприклад, не менш шановний Юрий Бутусов регулярно робить публікації юридичних і розумових збочень Матіоса і не запрошує на Цензор жодного опонента Головного військового прокурора прокоментувати його правову маячню і взагалі його злочинну діяльність.

Теж саме стосується і телеканалів. Дуже багато Толі-тепловізора на екранах з інтерв'ю та зафільмованими щодо нього панегіриками. І жодної людини в ефірі, яка могла б викрити його юридичну ахінею і взагалі потворність цієї особи.

Закінчу тим, що хоча моя особиста думка цікава лише дуже невиликій кількості людей, я завжди і всюди наполягатиму, що місце Матіосу не серед керівників правоохоронних органів, а на лаві підсудних. І я буду інадалі викривати злочинну сутність цієї мерзенної особи. Допоки не побачу її за рішіткою.

Олександр Ружанський

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com