Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International у своєму докладі повідомила про причетність України до незаконного постачання зброї до У Південному Судану.

Так, згідно звіту, Україна продала цій африканській країні, де йде громадянська війна між племенами Дінка та Нуер, зброї на 169 мільйонів доларів! Кулемети, міномети, РПГ, та мільйони набоїв.

За її даними, український державний спецекспортер продукції військового призначення «Укрінмаш» підписав контракт з ОАЕ на поставку тисяч кулеметів, мінометів, РПГ і мільйонів боєприпасів до Південного Судану.

У Південному Судані назріває масштабна міграційна криза: кількість біженців перевалила за мільйон.

«Участь української державної компанії у постачанні зброї до Південного Судану суперечить Договору про торгівлю зброєю, підписанткою якого є Україна», - йдеться у повідомленні.

Правозахисники відзначають, що поки Рада Безпеки ООН не запровадила повне та всеосяжне ембарго на торгівлю зброєю з Південним Суданом, Україна має дотримуватися декларованої нею політики із забезпечення регіональної та міжнародної безпеки та стабільності. В організації закликають повністю припинити постачання зброї та надання будь-якої матеріально-технічної допомоги Південному Судану.

«Також Україна повинна якомога швидше ратифікувати Міжнародний договір про торгівлю зброєю», - додали в організації.

Деякі українці все ще дивуються… Галина Павченко пише у Фейсбуці:

«Але найцікавіше в іншому: факт продажу такого цінного арсеналу задокументовано у 2014 (!!!) році, себто тоді, коли вона була ДУЖЕ потрібна самій Україні, коли на нашу Державу напали, коли боронитись нічим було...»

А от активіст КВП Станіслав Краснов зовсім не здивований не здивований. Він написав у Фейсбуці:

«Під час війни, відсутності виробництва та нестачі озброєння, державні бариги барижать нашим озброєнням до Африки. Ще і всупереч міжнародним законам.

От чомусь я ні на мить не сумніваюсь, що розслідування Amnesty повністю достовірне

p.s. тепер зрозуміло, чого у нас склади озброєння постійно горять».

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com