Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Вибухи

На військовому складі в Калинівці Вінницької області основні втрати становлять: 125-мм танкові снаряди, 122-мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 "Град", 122-мм гаубичні снаряди, 82-мм і 120-мм міни для мінометів.

Про це у статті «Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" для ZN.UA пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначає, що 48-й арсенал Збройних сил в селі Калинівка (за 30 км від Вінниці) належав до трійки найбільших баз зберігання боєприпасів в Україні, поряд із Балаклією в Харківській та Цвітохою у Хмельницькій областях. Першою за значенням була Балаклія, майже повністю знищена в березні 2017 року.

Згідно із заявою міністра оборони Степана Полторака, в Калинівці було близько 83 тис. тонн боєприпасів, зокрема 68 тис. тонн снаряджених, решта - у вигляді розібраних компонентів. Наразі заявлено знищення 32 тис. тонн снарядів, зокрема 21 тис. тонн 125-мм танкових снарядів.

"Багато це чи мало: втратити 32 тис. тонн боєприпасів? Для порівняння: з арсеналу в Калинівці за чотири роки війни в 2014-2017 рр. було поставлено на фронт і для бойової підготовки армії близько 24 тис. тонн боєприпасів. Тобто навіть за мінімальними оцінками збиток від вибуху перевищує увесь обсяг поставок снарядів і мін з арсеналу за чотири роки війни", - пише Бутусов.

Він також підкреслює, що Міністерство оборони і "його піарники поширюють абсолютно недостовірну" інформацію щодо реальної цінності знищених боєприпасів.

У статті наголошується, що, за даними джерел видання, на складі в Калинівці основні втрати становлять: 125-мм танкові снаряди, 122-мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 "Град", 122-мм гаубичні снаряди, 82-мм і 120-мм міни для мінометів - одні з найзатребуваних в армії.

Бутусов нагадує, що, згідно із заявою секретаря комітету ВР із оборони Івана Винника, збиток від втрати боєприпасів становить не менше 800 млн дол.

"Як можна перевірити цю цифру? За даними джерел ZN.UA, вартість однієї тисячі тонн старих радянських боєприпасів 3-4 категорії, які потребують ремонту і переспорядження, на світовому ринку озброєнь за мінімальними оцінками становить від 15 до 30 млн дол. Україна навіть під час війни здійснює експорт таких боєприпасів для поповнення військового бюджету. Якщо взяти їхню вартість за мінімальними розцінками, то 27 тис. тонн, заявлених Міноборони, - це не менше 400 млн дол. Неофіційні оцінки збитку в 40 тис. тонн означають, що вартість втрачених боєприпасів (без урахування руйнувань інфраструктури військової бази і прилеглих територій) становить не менше 600 млн дол.", - пише журналіст.

А Юрій Касьянов зробив такий запис у Фейсбуці:

«В общем, конечно, ничего страшного не случилось. К этой мысли нас приучали с момента потери Крыма. "Ничего страшного" - и Гиркин занял Славянск. "Ничего страшного' - и Гиркин вышел из Славянска... Нам говорили "Не паникуйте!", когда войска гибли в секторе "Д". Обвиняли в зраде, когда мы кричали про Иловайск...

Подумаешь, третий или четвёртый склад взлетел на воздух!.. Не кипишуйте! Вы разве не знаете, что не хватает денег, людей, колючей проволоки... что не было пожарной сигнализации, видеонаблюдения, противодронной защиты, и что мы такие бедные и несчастные, потому что папередники всё украли?..

Чего вы мешаете людям радоваться хоть какой-то жизни?.. Зачем обвиняете Генштаб, Минобороны - какое имеете право?.. Критиковать военных могут только военные. Генералов - только генералы. Врачей - только врачи. Таксистов - таксисты. Дворников - дворники. Президентов - только другие президенты. В письменном виде. И только после окончания срока...

Я искренне не понимаю людей, которые истово, ежедневно лобызают начальство, приседают перед руководством, и топчут ногами всех, кто против. Это ведь нелепо, смешно, стыдно, наконец.»

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com