Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Журналіст Олександр Ружанський звернувся із заявою до НАБУ, яка є логічним продовженням його журналістського розслідування.

Читайте такожКерівництво ГПУ вляпалось в нові гучні міжнародні скандали

Повідомлення про злочин.

Я, Ружанський Олександр, повідомляю про масштабний корупційний  злочин вчинений співробітниками Генеральної  прокуратури України і за участі суддів Краматорського міського суду Донецької області та деяких інших високопосадових держслужбовців, який був здійснений під організаційним керівництвом Генерального  прокурора України Луценка Юрія Віталійовича і обставини якого мені стали відомі, як журналісту під час виконання своїх професійних обов'язків.

28 березня 2017 року Краматорський  міський суд  Донецької області у складі Головуючого судді  - Переверзевої Л.І.;суддів: Пікалової Н.М і Фоміної Ю.В., за участю прокурора  Говорущака О.М., затвердивши угоду про визнання винуватості між Військовим прокурором сил АТО  Куликом Костянтином Генадійовичем та підозрюваним гр. Кашкіним  Аркадієм Павловичем у кримінальному провадженні номер 42017051110000036, виніс вирок гр. Кашкіну А.П. за ст.ст. 255 ч.1, 28 ч.4 і 209 ч.3 КК України і призначив йому покарання не пов'язане з позбавленням волі.

Крім того, за цим вироком, суд застосував спеціальну конфіскацію коштів, які належать низці підприємств - резидентів Республіки Кіпр.

Також,постановою прокурора військової прокуратури сил АТО були застосовані заходи безпеки до учасників цього судового процесу, а рішенням Генерального прокурора України Луценка Ю.В. описова частина даного вироку громадянину Кашкіну була визнана державною таємницею.

Втім, всі ці дії посадових осіб ГПУ і суддів Краматорського міськсуду є незаконними і містять в собі явні ознаки злочинів передбачених ч.2 ст. 364,  ч.1 ст.388, ч.2 ст. 372, ч.2 ст. 375 і ч.2 ст. 366 КК України.

Як мені стало відомо, досудове розслідування і судовий розгляд кримінальної справи номер 42017051110000036 вклалися в 9 робочих днів - 15.03.2017 р. було порушено це кримінальне  провадження, а вже 28.03.2017 р. по ньому був отриманий вирок. Але це неможливо фізично і виходить за межі здорового глузду.
Більше того, досудове слідство по цій надважливій для держави,як випливає з заяв Генерального прокурора, справі взагалі тривало лише п’ять робочих днів! 15 березня провадження було відкрите і внесено до ЄРДР, а 21 березня  вже було укладено угоду з громадянином Кашкіним про визнання його винуватості.

Як юрист і колишній слідчий прокуратури хочу заявити, що такі терміни по кримінальному провадженню є абсолютно абсурдними і однозначно вказують на фальсифікацію цієї справи, тобто проведення її у шахрайський спосіб і зі злочинним умислом. На останньому факті особливо наголошую, бо таке юридичне і розумове безглуздя може бути вчинено лише умисно.

В якості ще одного доказу фальсифікації цієї справи хочу повідомити наступне. Мені відомо, що мешканець Харкова Аркадій Кашкін є добрим знайомим Костянтина Кулика, теж колишнього мешканця міста Харкова, який і підписав угоду Кашкіна зі слідством з боку військової прокуратури сил АТО. Аркадій Кашкін і Костянтин Кулик, свого часу, разом працювали у прокуратурі Харківської області звідки в них і склалися добрі стосунки. Але, за таких обставин, у прокурора Кулика  виник конфлікт інтересів щодо його рішення про угоду зі слідством свого доброго знайомого Кашкіна, яке забезпечило останньому покарання не пов'язане з позбавленням волі.

Окрім цього, із інтерв'ю, яке я брав для видання “Правдиві Новини” у Дмитра Щербини - адвоката і представника кіпрських фірм, до яких застосована спецконфіскація за вироком Кашкіну А.П., мені і широкому загалу стало відомо, що громадянин Кашкін не має жодного відношення до вказаних підприємств - резидентів Республіки Кіпр. За наявною інформацією, даних про причетність Кашкіна А.П. до кіпрських фірм зазначених у вироку щодо нього, в ході досудового розслідування і розгляду справи в суді теж не встановлено. Також, слідством і судом не було отримано і відомостей щодо зазначених у вироку кіпрських фірм, як третіх  осіб, кошти яких мали б хоч якесь відношення до громадянина Кашкіна А. П.

Виходячи з наведеного, доволі очевидно, що дії і рішення Військового прокурора сил АТО Кулика К.Г., прокурора  Говорущака О.М, а також суддів: Переверзевої Л.І.,Пікалової Н.М і Фоміної Ю.В., є грубим та умисним порушенням ст.ст.96-1, 96-2 КК України і незаконним застосуванням у цій справі  спеціальної конфіскації відносно коштів кіпрських фірм вказаних у вироку гр.Кашкіну.

Враховуючи викладене, не має сумнівів у тому, що вчиняючи фальсифікацію кримінального провадження відносно гр. Кашкіна А.П. і укладенням з ним протиправної угоди про визнання винуватості, військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик, за співучасті свого підлеглого Говорущака О.М., вчинив злочини передбачені ч.2 ст.364 і ч.2 ст.372 КК України. Окрім того, оскільки ці злочини вчинялися за згодою і під організаційним керівництвом  Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича, в  діях  останнього  теж присутні склади злочинів  передбачених ч.2 ст.364 і ч.2 ст. 372 КК України.

В діях суддів Краматорського міського суду Донецької області Переверзевої Л.І.,Пікалової Н.М і Фоміної Ю.В, за вказаних обставин, очевидними є склади злочинів передбачених ч.2 ст.375 і ч.1 ст. 388 КК України.


Окрім цього, хочу повідомити про те, що Генеральний прокурор України Ю.В. Луценко, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно засекретив своїм рішенням  описову частину вироку гр.Кашкіну А.П., чим зухвало порушив Закон України “Про доступ до судових рішень” , який містить виключний перелік відомостей, що не можуть бути розголошені в текстах судових рішень, відкритих для загального доступу.  І описової частини тут немає.

Також, хочу зазначити, що пан Луценко не тільки у незаконний спосіб засекретив вирок Краматорського міськсуду громадянину Кашкіну А.П., а ще й зробив це “заднім числом”, що випливає з інформації отриманої мною від адвоката Д. Щербини. З відкритих джерел відомо, що рішення про засекречення вироку Генеральний прокурор України Юрій Луценко нібито прийняв 28.04.2017 р. Натомість, тривалий період часу після 28 квітня 2017 року про таке засекречення нікому не було відомо і захиснику Д. Щербині під час відвідування Краматорського міськсуду на початку травня 2017 р. з метою отримання вироку Кашкіну А.П. ніхто з працівників суду про таке засекречення не повідомляв. Також ніякої інформації про засекречення цього вироку Генеральним прокурором, до певного часу після 28.04.2017 р., ніде офіційно не повідомлялося. Жодного слова під час широко разрекламованого в ЗМІ переведення конфіскованих грошей з рахунків Ощадбанку до Держказначейства, яке відбулося 28.04.2017 р. про наявність засекречення вироку гр. Кашкіну за яким ця конфіскація і відбувалася, від пана Луценка не прозвучало. І лише після того, як фрагменти тексту вироку Кашкіну  з'явилися в пресі і з них стали очевидними незаконність цього вироку і відверта брехня по ньому діючого Генерального прокурора, пан Луценко і його підлеглі оголосили, що вирок гр. Кашкіну засекречено. Причому, ще 28 квітня.

Проте, виключним сенсом такого засекречення є бажання Юрія Луценка приховати від суспільства незаконність, як викроку гр. Кашкіну, так і проведеної за цим вироком спецконфіскації, а також його намагання приховати злочини проти правосуддя суддів Краматорського міського суду і злочинне зловживання службовим становищем співробітниками  ГПУ, зокрема самим Юрієм Луценком та колишнім військовим прокурором сил АТО, Костянтином Куликом.

Крім цього, засекречення описової частини вироку Кашкіну А.П. мало на меті приховати реальну суму конфіскованих у кіпрських фірм доларів США і кількість облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП)  у доларах США, аби в подальшому Генеральний прокурор України Юрій Луценко мав змогу маніпулювати цифрами конфіскованих коштів задля власного піару та створення оманливого уявлення в суспільстві про начебто успішну діяльність Луценка Ю.В. по поверненню активів набутих злочинним шляхом Віктором Януковичем і його оточенням.
До того ж, неправомірним засекреченням вироку Кашкіну, Луценко Ю.В..умисно приховав обставини.скоєння ним ще одного службового злочину у складі організованого злочинного угруповання високопосадових службових осіб діючої української влади. (Про цей злочин я напишу нижче.)

Таким чином, можна вбачати, що вказані дії Генерального прокурора України Луценка Ю.В., а саме, свідомо незаконне засекречення описової частини вироку Кашкіну А.П., містять в собі склад злочинів передбачених ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) і ч.2 ст. 366 КК України{службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки), які утворюють собою окремі злочинні епізоди відносно фальсифікації кримінального провадження за обвинуваченням гр.Кашкіна і незаконної спецконфіскації коштів фірм - резидентів Республіки Кіпр.

Натомість, всі ці злочини були фактичним приготуванням та приховуванням масштабної афери з фіктивним зарахуванням до держбюджету 29 мільярдів гривень нібито конфіскованих грошей “банди Януковича” шляхом зловживанням владою і службовими становищем вчиненим Генеральним прокурором України Луценком Ю.В., Головою Державної казначейської служби України Слюз Т.Я., Головою правління АТ  Ощадбанк Пишним А.Г. та іншими, поки що невстановленими, особами створеної на чолі з Юрієм Луценком злочинної організації. Причому, низка існуючих фактів вказує і на корисний характер цих злочинів зазначених вище осіб.

За наявними даними, сума конфіскованих за вироком гр. Кашкіну доларів США абсолютно не збігається з озвученим Юрієм Луценком $1,1 мільярдом нібито спецконфіскованих саме у грошовому вигляді “коштів Януковича і його оточення”. Але, саме ця розбіжність і засекречена у незаконний спосіб Юрієм Луценком. Проте, згідно листа Голови Державної казначейської служби України,Тетяни Слюз, на ім'я народного депутата Сергія Лещенка від 30.05.2017р. з валютного рахунку відкритого ДКСУ у АТ Ощадбанк, 28.04.2017р. до Державного бюджету на виконання вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 р. у справі 234/4135/17 (справа Кашкіна) зараховано 1 117 273,66 тис. дол. США.  Втім, до якого саме рахунку зараховані ці валютні кошти Тетяна Слюз не повідомляє. Хоча, існує опублікований в ЗМІ Генеральною прокуратурою лист заступника Тетяни Слюз, О.Є. Грубіяна, від 23.05.2017р., в якому повідомляється трошки інше. А саме, що цей мільярд доларів зарахований до Держбюджету України на валютний рахунок відкритий на ім'я ДКСУ в АТ Ощадбанк.  Але ж, “зараховано до Держбюджету з валютного рахунку ДКСУ в Ощадбанку”, і “зарахоапно до Держбюджету на валютний рахунок ДКСУ в Ощадбанку”, це зовсім не одне і теж. Бо в першому випадку гроші повинні були бути з рахунку списані, а в другому - на нього зараховані. І така плутанина у повідомленнях посадових осіб ДКСУ не вбачається випадковою. Бо достеменно невідомо, де зараз знаходиться цей мільярд доларів  з гаком і чи був він взагалі. До того ж, ДКСУ чомусь посилається не на свої дані щодо знаходження валюти на її рахунку, а на виписку Ощадбанку.

Втім, в тому ж листі Тетяни Слюз зазначається, що до спеціального фонду державного бюджету з 28.04.2017р. по 29.04.2017 р. надійшло 29 665 239,06 тис. грн - гривневий еквівалент зарахованої іноземної валюти ( нібито за вироком Кашкіну) у сумі 1 117 273, 66 тис. дол. США. Проте, звідки саме надійшли ці десятки мільярдів гривень - незрозуміло. З урахуванням того, що 28 і 29 квітня цього року ніхто на міжбанківському валютному ринку ні мільярд, ні половину мільярда, ні навіть декілька сотень мільйонів доларів США не продавав, а інших законних варіантів перетворення іноземної валюти в такій кількості на гривню в Україні не існує, надходження 29,66 мільярдів гривень до держбюджету є нічим іншим, як  прихованою і незаконною емісією національної валюти України.
Незаконною емісією, яка відбулася завдяки злочинним діям по зловживанню владою і службовим становищем вказаних вище посадових осіб ГПУ на чолі з Луценком Ю.В., суддів Краматорського міського суду Донецької області, керівництва Державної казначейської служби України і АТ Ощадбанк.

Прошу Національне антикорупційне бюро України зареєструвати цю заяву у ЄРДР згідно вимог ст. 214 КПК України і розпочати досудове розслідування за вказаними в заяві фактами.

 

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com