Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Пеця Ліпецький

Завод «Ленінська кузня» придбав близько 3 тисяч тонн сиру, щоб «оптимізувати» щонайменше 13 мільйонів гривень податків.

Про це йдеться в сюжеті програми «Наші Гроші», — інформує 1NEWS.

У 2013-2015 роках на рівні з закупівлею виробничих матеріалів для свого промислового виробництва, «Кузня» у таких же промислових масштабах купує сир та сухе молоко.

За даними програми, за ці три роки завод перерахував фірмам «Консалтингова Фірма «Прометей», «Миргородський сироробний комбiнат» та «Рось» (всі три входили до групи компаній Milkiland) загалом понад 220 млн грн за 2,721 тисячі тонн сиру та 215 тонн сухого молока.

Чверть цих закупівель провели в один день — 31 грудня 2014 року. Тоді «Кузня» списала на сир 52 млн грн.

На запит програми завод зазначив, що не може надати інформацію щодо цих закупівель, оскільки не зберіг документацію. Питання про податки «Кузня» проігнорувала.

В групі компаній Milkiland підтвердили продаж сиру «Кузні». Водночас зазначили, що після продажу сир «Кузні» фізично не постачався, а експортувався компаніями Milkiland від імені «Ленінської кузні» за договором комісії.

«Ми через завод «Ленінська Кузня» експортували товар, ми віддавали їм товар, потім забирали його на комісію, «Мілкіленд-Україна» відправляла його на експорт», — описує контракт виконавчий директор Анатолій Юркевич.

Метою операції для Milkiland було відшкодування ПДВ, яке заборгувала групі держава, за рахунок «Ленінської кузні».

Загальна схема виглядає наступним чином: коли експортери продають товар за кордон, то держава має компенсувати їм податок на додану вартість.

Ця компенсація нараховується, однак її виплата затримується на невизначений час.

Тоді експортер, якому держава винна компенсацію, «на папері» продає свій товар компанії, яка навпаки, має податкову заборгованість перед бюджетом. І потім від імені цієї компанії проводить експорт.

Компенсацію ПДВ, яку держава має провести цьому «транзитному» експортеру — немає необхідності очікувати.

Оскільки в нього самого існує борг перед бюджетом, «транзитер» просто списує його «взаємозаліком».

«Ми вирішували свої проблеми з компенсацією ПДВ, котрі на той момент були в державі. Вони нам віддавали ПДВ і ми були щасливі», — пояснює Юркевич.

Якщо вигода виробника в описаній схемі очевидна, то користь від оптимізації «транзитному» експортеру — незрозуміла. Купуючи сир — він живими грошима втрачає ту ж суму, на яку «скосив» собі податків.

Юркевич розповідає, що вигода «Кузні» полягала у знижці, яку фірмі робили на товар.

«Грошей від експортера заходило більше, нам перераховувалося трохи менше. На той момент це було 5-10% від суми компенсованого ПДВ. Від 13 млн грн ПДВ, якщо ми говоримо про 10%, — то це 1,3 млн грн. От, відповідно, ми продали їм на 67 млн грн продукції, а від наших клієнтів їм зайшло 68,3 млн. Мільйон і триста тисяч залишилися в них у якості винагороди», — заявив він.

В Milkiland наголошують, що операції з сиром – це була цілком законна оптимізація податків, вдаватися до якої змусили українські податкові реалії.

Однак суми транзакцій називають втричі меншими, аніж зафіксовано у даних програми.

«У нас сума операцій загальна була 270 млн. Є два різних блоки. На 80 млн були операції продажу і подальшого експорту. На 160 млн були операції «відповідального зберігання» й повернення товару. Це було забезпечення гарантійне по передплатам. По «160» ось цим — гроші не рухалися, а по «80» гроші рухалися й копійка в копійку були виплачені», — заявили в Milkiland.

За цією версією легальної оптимізації, «Кузня» — підприємство з чистим доходом від реалізації в 2013-2015 роках майже у півмільярда гривень — взяла участь у цій схемі заради 1,3 млн грн (0,28% від доходності).

У судовому реєстрі міститься низка кримінальних проваджень за аналогічними історіями: так само як і «Кузня» купували «податковий сир» ще щонайменше 6 різних фірм з 4 областей. В цих операціях фіскали запідозрили ухилення від сплати податків. Відзначається, що вироків за цими провадженнями в судовому реєстрі немає.

Однак, щодо «Кузні» відсутнє в реєстрі і саме провадження, хоча її «сирні» контракти в десяток разів більше за контракти інших фірм.

Окрім операцій щодо оптимізації ПДВ – викликає питання сплата податку на прибуток.

За останні 15 років підприємство відчутний прибуток декларувало лише двічі, решту часу звітує або збиток, або «вихід в нуль».

А тут ще один гучний скандальчик на підході. Публіцист Ростислав Демчук пише у Фейсбуці:

«Участь Петра Порошенка в Давоському форумі спонсорували люди з "Кремлівського списку" ?

Кажуть, що Всесвітній економічний форум в Давосі, це таке місце, де можна увійти в історію, а можна й добряче вляпатись у неї.

Схоже, що Петро Порошенко в Давосі вляпався. І, причому, двічі. Перший ляпас він одержав від директора-розпорядника МВФ Крістіни Легар, яка відмовила президенту в наданні чергового кредитного траншу. А інший ляп випірнув сьогодні.

Хто стежить за моїми публікаціями, мабуть,звернув увагу на той факт, що одним із головних спонсорів участі Петра Порошенка, усієї української делегації та гостей в Українському сніданку був російський "Альфа-Банк".

Ну, здавалося б, і що такого, українська філія російського "Альфа-Банку" проспонсурувала український захід в Давосі? І так би й лишився цей момент непоміченим, ябки ж не ті кляті Сполучені Штати Америки. Сьогодні США оприлюднили список росіян, які є небажаними у Сполучених Штатах. І ой, лишенько! Й тут підстава і зрада :). В цьому "чорному списку" опинилися фінансові спонсори Петра Порошенка!

Співвласник і глава Наглядової ради консорціуму "Альфа-Груп" Михайло Фрідман, акціонер "Альфа-Груп" Герман Хан і представник консорціуму Петро Авен, будучи наближеними до російського Президента Володимира Путіна, внесені в так званий "Кремлівський список", складений в США з метою введення по відношенні таких осіб санкцій.

Ох і невдало розпочався нинішній рік для президента України: як не Мальдівський скандал, так відмова МВФ надати наступний транш Україні... І ось на тобі ще одна неприємна несподіванка - спонсори президента України в знаходяться в "Кремлівському списку".

Петро Олексійвич, не бажає поповнити той список своїм іменем і прізвищем?»

Тим часом соцмережі вже обговорюють новорічний відпочинок гидотної «сімейки трєтього тисячоліття». Як повідомляє програма «Схеми», алкоголік-кумпрокурор Юга Луценко орендував з 3 по 11 січня фазенду найдорожчого готелю на Сейшелах — Four Seasons Resort.

Микола Крамольник

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com