Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
ботулізм

В Україні зафіксовані нові випадки захворювання на ботулізм. З початку року 70 осіб захворіли на ботулізм, 5 з них померло.

Ботулізм – важке харчове отруєння, викликане вживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Хвороба вражає нервову систему людини. Спочатку нудота, потім блювота і головний біль. Симптоми хвороби спочатку схожі на звичайне отруєння. Вони виражаються в порушенні зору, виникненні двоїння в очах, може бути першіння в горлі, порушення ковтання, осиплість голосу, повідомляє zik.ua.

- Відрізнити інфіковані ботулізмом продукти від якісних – практично неможливо – наголосили в Асоціації рибалок України. – Тому кращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від їжі, про якість якої вам нічого невідомо. У зоні ризику – копчена, в’ялена і солона риба, гриби домашнього консервування, а також домашня ковбаса, м’ясні і рибні консерви.

Лікарі радять при перших симптомах звертатися за медичною допомогою. Однак необхідною для лікування важких випадків захворювання сироватки в Україні немає вже три роки. Нелегально її можна купити в онлайн-аптеках, ціна за одну дозу від 200 гривень. А ціла упаковка обійдеться понад 2,5 тисячі гривень.

Така ситуація пов’язана з тим, що в 2014 році закінчилася дія сертифіката про державну реєстрацію «Сироватки проти ботуліністичної типів А, В, E кінської очищеної концентрованої рідкої», і до сих пір від заявника – юридичної або фізичної особи, яка відповідає за ефективність, якість та безпечність лікарського засобу не надходили документи для процедури перереєстрації цього лікарського засобу.

Лікарні забезпечені усіма лікарськими засобами для надання симптоматичного лікування. Але для того, щоб був позитивний результат лікування, необхідна сироватка проти ботулізму. Міністерство охорони здоров’я за повідомленнями сьогодні вживає заходів, щоб завести цю вакцину на Україну.

Найчастіше зараженої ботулізмом є продукція, яку продають з рук. Але, інфікованими можуть бути і продукти у великих магазинах, супермаркетах або на ринках.

- Масштаб нелегального вилову риби наблизився до офіційного. За неофіційними даними тіньовий ринок рибної продукції оцінюється в 6 млрд. грн. – кажуть в Асоціації рибалок України – Незаконно виловлена риба переробляється нелегально і реалізується в «тіні». При таких обставинах, ні про який контроль якості мови бути не може. Від покупки такої продукції ми з вами не застраховані навіть в супермаркетах. Адже при прийомі товару на реалізацію вони вимагають мінімальну кількість документів, які недобросовісний ділок може виписати прямо у себе «на коліні».

На сьогоднішній момент фактично повністю втрачений контроль над якістю продуктів харчування. І тому дуже багато при виборі товару залежить від нашого з вами досвіду і знань.

- Супермаркети сьогодні перетворилися в центри реалізації незаконно виловленої риби. І це сталося через те, що вони повністю закриті для перевіряючих структур – розповідають в Асоціації рибалок України – Якщо на ринках можна перевірити продавців і їх товар, то щоб зробити перевірку в супермаркеті необхідно за два тижні подати запит до адміністрації з чітким зазначенням часу і що ви збираєтеся перевіряти. Після цього сама перевірка перетворюється на фарс.

При цьому супермаркети стали безвідходним виробництвом. Як приклад: в магазин надійшла жива риба, але плаваючи в акваріумі вона не знайшла свого покупця і заснула. Її викладають, як охолоджений продукт на лід. Але і тут її не купили. Тоді, щоб прибрати ознаки несвіжості їй відрізають голову, чистять і намагаються продати тушкою. Якщо і в такому вигляді її не продали, то тоді це явно протухле м’ясо відправляють в кулінарію, де його замаринують і підсмажать, або просто пустять на фарш.

- Риба повинна бути тільки вищої якості, все інше це сумнівний рибний продукт небезпечний для вашого здоров’я – говорить глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков – Елементарні правила при виборі свіжої риби: у риби повинні бути рожеві зябра, яскраві очі (якщо вони впали, а кришталики очей каламутні – це перші ознаки що риба було давно спіймана). Натисніть на тіло риби, ямка повинна тут же випростатися, якщо цього не відбувається і після натискання залишається западина, це говорить про те, що в м’ясі риби почалися незворотні процеси і краще пройти стороною повз цього продукту. Понюхайте рибу, вона повинна пахнути свіжістю, але якщо від неї неприємний запах, ні в якому разі не купуйте її. Рибний продукт дуже корисний для людського організму, але за умови, якщо він свіжий. Неякісний рибний продукт може бути смертельно небезпечний. Бережіть себе і свої сім’ї!

Риба, як продукт харчування, не має маркування. Дуже рідкісний виробник маркує тушку риби. Безвідповідальні суб’єкти господарської діяльності можуть підмішувати під документи виробника чужу, нелегальним способом вироблену продукцію.

Сьогодні існує тільки трохи більше десятка легальних переробників риби. Вся інша продукція, сушиться і коптиться дрібними приватними виробниками, часто серед курей і свиней прямо на подвір’ї.

Фахівці застерігають: краще перестрахуватися і не купувати в’ялену або суху рибу, консерви та домашні ковбаси на стихійних ринках. Купуючи на них продукти харчування, ви граєте зі своїм здоров’ям в «російську рулетку».

Україна єдина країна в Європі, де покупець не може отримати достовірну інформацію про походження риби або рибного продукту. Тому тіньової рибний ринок з кожним роком стає все більше.

Асоціація рибалок України протягом восьми років говорить про те, що необхідно вводити Сертифікат Походження риби – державний документ, який буде говорити про легальність товару. Нарешті її почули. Агентство рибного господарства України створило робочу групу з розробки Законопроекту який регламентує введення Сертифікату Походження. Радує, що до його розробки залучено фахівців Європейського Фонду підтримки реформ. Для того, щоб максимально уникнути корупційну складову Сертифікат буде виключно в електронному вигляді. На всьому шляху проходження товару він буде його супроводжувати. Неможливо без Сертифіката буде продати жодного хвоста. Хочеться сподіватися, що даний документ виб’є з під браконьєрства його фундамент – збут. Так само виведе з тіні весь неврахований вилов промисловиків, і покаже справжній обсяг риби, вирощеної рибницькими господарствами. Для того, щоб підтримати його вносяться зміни до Адміністративного Кодексу, в яких пропонується посилити покарання і багаторазово підняти штрафи за торгівлю незаконно виловленої рибою.

- Сертифікат Походження допоможе позбавити рибний ринок від нелегальної продукції – переконані в Асоціації рибалок України.

Сьогодні ми говоримо про рибу і рибний продукт, який через недотримання технологій, а так само відсутність належного контролю забрав життя людей. Але, і інші найменування продуктів харчування можуть бути теж смертельно небезпечні. Все це відбувається через вседозволеність бізнесу і повної відсутності контролю над його діяльністю.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com