Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Генеральна прокуратура екстрадувала в Російську Федерацію інгуша Тимура Тумгоєва за запитом Федеральної служби безпеки Росії.

 Про це "Кавказ.Реалії" повідомив представник вайнахской діаспори в Україні.

"Сказали, що видали його вранці 12 вересня", - зазначив співрозмовник.

 Також інформацію підтвердило джерело в "Харківській правозахисній групі", яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. Джерело в ХПГ підкреслило, що на момент екстрадиції рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Тумгоєва залишалося в силі.

 За даними видання, рішення про екстрадицію Тумгоєва підписав заступник генпрокурора Євген Єнін.

 За інформацією ЗМІ, Тумгоєв був бійцем батальйону ім. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі Східного фронту.

 Нагадаємо, на 12 вересня був призначений суд за продовження запобіжного заходу Тумгоєву. Очікувалося, що буде продовжено особисте зобов'язання з'являтися за першою вимогою прокурора або судді.

 Напередодні Тумгоєва двічі затримували – у Києві, перед від'їздом до Харкова, і по приїзду в Харків, де повинен був відбутися суд. При затриманні йому інкримінували прострочену довідку особи, яка просить притулку.

 Тумгоєв звернувся до міграційної служби України з проханням про притулок, а довідка є документом, що посвідчує його особу. Він був затриманий українською прикордонною службою в аеропорту Харкова у червні 2016 року, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року його звільнили з-під варти після закінчення строку екстрадиційного арешту.

 ФСБ Росії підозрює Тумгоєва в участі в одній з радикальних угруповань на території Сирії. Генпрокуратура України вирішила тоді екстрадувати Тумгоєва. Європейський суд з прав людини двічі відмовляв адвокатам Тумгоєва в призупиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов'язав українську владу призупинити екстрадицію.

Як бачимо, ФСБ РФ для діючої влади України важливіше, ніж Комітет ООН з прав людини.

Микола Крамольник

Loading...
 
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com