Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

На тлі офіційних заяв про боротьбу з корупцією та про люстрацію, прості українці вважають, що після перемоги Революції гідності корупція в Україні залишилася на попередньому рівні, або навіть зросла.

Такими є результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Незмінним рівень корупції вважає 47,3 % опитаних, а 31,8 % стверджують, що він навіть зріс. Зменшення корупційного тягаря відчули лише 5% опитаних, а 15% не змогли дати відповіді на це запитання.

Щодо методів боротьби з цим ганебним явищем нашого життя суспільні настрої схоже починають дрейфувати у бік радикалізації. Так, 16% опитаних впевнені, що корупціонерів треба «розстрілювати, яу у Китаї!». А 10 % скоріше за все погоджуються з такими методами, але з певними обмовками. Скоріше не згодні ніж згодні 18,7 %. Категорично проти смертної кари для корупціонерів лише 21% з усіх опитаних.

Схоже жадібність і зухвалість наших політиків та чиновників дратує не лише законослухняних громадян, але навіть колишніх злочинців. Під час публічного інтерв’ю в рамках проекту «Живі книги. В пошуках героя», відповідаючи на запитання письменниці Ірени Карпи, бувалий рецидивіст Володимир Шиповалов сказав: «однозначно, воно до них повернеться, по собі знаю, звісно є якесь відчуття несправедливості. Вони крадуть мільйонами, а я там до мільйона не дотягую 900 тисяч. І мене посадили, і 5 разів. А вони вирішують долі людей, долю народу. Це мене обурює».

Тим часом, за словами експерта з економічних питань Володимира Рябошлика, 2015 рік планується оголосити роком амністії майна. Кожному не чистому на руку службовцю достатньо заповнити одноразову нульову декларацію про свої об’єкти володіння без зазначення джерела надходження, і… вже наступного дня ці об’єкти вже будуть вважатися такими, що отримані законним шляхом.

Загалом в українських медіа вже було вміщено безліч коментарів на тему корупції і чиновницького свавілля, та все ж, жоден з них не здатен передати всю палітру тих настроїв, що домінують у суспільстві. Адже, у засобах масової інформації матюки, прокляття, заклики до знищення заборонені.

Автор: Славко Пригода

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com