Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Конкурс на гендиректора "Укрзалізниці" як ніколи демонструє, що процедура призначення керівників держпідприємств так і не вийшла з формату "підкилимних ігор". Так вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

На жаль, стверджує експерт, для кадрових перестановок у владі стала другорядною профпридатність кандидатів. Первинне - це політична і "бізнесова "вірність своєму керівництву". Більш гостро про це висловився голова Вільних профспілок машиністів України Семен Кариков. За його словами, кандидати на посаду генерального директора "Укрзалізниці" є "зеленими чоловічками", яких олігархи планують закинути в галузь для її подальшої "окупації".

Конкурс на заміщення посади гендиректора одного із найголовніших транспортних підприємств України пройшов. За його результатами обрано три переможці. Однак... Жоден із них ні дня не працював у транспортній сфері. Керуючий партнер компанії Deloitte, яка входила в експертну групу з відбору кандидатів стверджує, що серед претендентів спочатку хотіли бачити людей, що мають міжнародний досвід реформування залізничної галузі та великий управлінський досвід, але "таких ... не виявилося".

Тож було проведено номінальний "конкурс заради конкурсу". Умови ж самого змагання були фактично прописані під нинішнього в.о. гендиректора підприємства Максима Бланка (який, очевидно, не домовившись із високопосадовцями держави, просто зняв свою кандидатуру).

- В.о. означає ніщо інше, як короткий поводок, коли людину тримають у статусі виконуючого обов'язки, даючи зрозуміти, що коли він проявить вірність вищим, тільки тоді її призначать повноцінним керівником, - вважає Андрій Новак.

Від себе додамо, що "Укрзалізниця" - досить ласий шматок для дерибану. Це доводить досвід вбитого гендиректора підприємства Григорія Кирпи. Адже давно відомо, що за гроші "УЗ" і Кучма, і Янукович, фактично, робили собі вибори. За однією з версій саме відмова Кирпи від подальшого дерибану підприємства і стала наслідком його вбивства.

Тож боротьба із корупцією, з якою так рвалися боротися Порошенко і Яценюк, очевидно, таки є. Шкода, що зводиться вона тільки до переділу та перепідпорядкування корупційних схем.

Іван Розбаш

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com