Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
протест

На шахтах в Кривому Розі дружини разом з дітьми протестуючих гірників та іншими родичами та близькими перекрили під’їзні колії до підприємств і шахт, та зупинили цим відвантаження продукції.

На підприємствах Арселор МітталСтіл почалися масові акції протесту, зранку там вже понад 300 учасників протесту.

Про це сказав голова Незалежної профспілки гірників України на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Гірники перебувають під землею півтори доби без їжі на води. Голова МО НГПУ м. Кривий Ріг Юрій Самойлов намагається зробити все щоб доставити продукти харчування до протестуючих гірників», – повідомив Михайло Волинець.

Він пояснив, що у Кривому Роз є «три осередки страйку: ЄВРАЗХолдинг, КЗРК (Криворізький залізорудний комбінат) та АрселорМіттал Кривий Ріг (колишній Криворіжсталь). Ці три підприємства належать трьом різним фінансово-промисловим група та мають різних власників. Це свідчить про те, що зарплати працівників « не доганяють» зростаючі ціни на послуги ЖКГ, ціни на товари першої необхідності».

«Ситуація на шахтах ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», що належить російському олігарху Абрамовичу в м. Кривий Ріг на ранок така: вже понад 300 гірників перебувають під землею. Значна частина з них вже під землею півтори доби. Адміністрація вчора лише близько 20:00 спустилася з небес до протестуючих і запропонувала підняття заробітньої плати лише на 12% з 1 травня. Гірники погоджуються на не менше 20% з 1 травня і подальше поетапне підняття заробітньої плати на 30% до серпня. Гірники зараз продовжують перебувати на глибині 1343 м. Там вони можуть присісти або лягти тільки на сиру підлогу шахтної виробки. Вони закликають своїх дружин разом з дітьми приходити на територію підприємства та підтримувати їх з поверхні шахт. Акціонерами цього підприємства є також група Приват та СКМ», – уточнив Михайло Волинець.

Нагадаємо, У Кривому Розі триває страйк гірників декількох шахт Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК), в суботу до них приєдналися гірники шахти «Артем-1» групи «АрселорМіттал». Шахтарі вимагають підвищення заробітної плати.

Учора гірники шахти «Суха Балка» у Кривому Розі на Дніпропетровщині після зміни залишилися під землею на глибині понад 1300 м, вимагаючи підвищення заробітної плати.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com