Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
школи

У Маріуполі батьки обіцяють взяти в руки зброю, щоб врятувати школу від закриття.

Три загальноосвітні школи в Маріуполі будуть закриті в цьому році. Проект рішення підготовлений, залишилася справа за малим - проголосувати на сесії і заспокоїти батьків ...

У 23 школі, яка знаходиться в Приморському районі, батьки категорично проти закриття школи. Як виявилося, про те, що школа припиняє існування вони дізналися тільки 3 дні тому і це стало справжнім шоком.

«У нас чудова школа, дітей в класах небагато (13-15 осіб), але зате вчитель встигає кожному приділити увагу, - розповідають батьки. - Запропонували перейти в 54 школу, але вона мені не подобається. Тим більше такий стрес для дітей».

За словами батьків, в інших школах беруть побори, а в 23 такого не практикують. Тут все на добровільних засадах.

У те, що так і є, повірити можна. У школі практично немає пластикових вікон. Чого не скажеш про 26 школі, яка знаходиться неподалік. Там практично всі віконні блоки замінені.

Батьки готові боротися за свою школу і, якщо знадобиться, навіть взятися за зброю.

«Ми вже готові зі зброєю в руках йти на цю владу, цю мерзенну влада, - каже мама першокласника. - Я зроблю все, але моя дитина 1 вересня піде саме в цю школу».

Представники міської влади знають, що цього не буде. Школу закриють так чи інакше,  як і 2 інших (ЗОШ №61 і №11). Цим питанням займалися не один місяць (з кожним роком субвенція на освіту зменшується) і був проведений аудит. Саме його результати виявили три школи, які найбільш невигідні місту, а рівень освіти, в яких нижче, ніж в інших.

Як розповіла начальник управління освіти Маріупольської міськради Світлана Добровольська, в середньому по місту рівень початкових знань становить 46,5, то в 61 школі - 35,2, в 11 школі - 28,4 і лише в 23 школі він тримається на нормальному рівні. З рівнем ЗНО справи йдуть ще гірше - в 61 школі - 33, 11 - 40, 23 - 44. При цьому в середньому по місту цей показник тримається на позначці 52.

Вартість навчання дитини (зарплата викладачам 80%, комунальні послуги - 16%, інші виплати - 4%) в 61 школі становить 25,7 тис. грн., 11 - 23,7 тис. грн, а в 23 - 25,9 тис. грн. При цьому в середньому по місту навчання дитини - трохи більше 12 тис. грн.

Природно це пов'язано з наповнюваністю шкіл. В середньому по місту ця позначка - 78,5%. У 23 школі вона становить всього 28%, в 11 - 28,49, в 61 - 48%.

Причиною такого став не тільки показник народжуваності і велике зосередження шкіл в одному місці, а й мову навчання. Як виявилося, 23 школа - є україномовною школою.

Колись (на початку 2000-х років) тут навчалося близько 800 дітей. Але з переходом на українську мову, багато батьків вирішили вибрати інші школи. Їм було нелегко перевіряти уроки з дітьми на державній мові. Пішли зі школи і вчителя, яким виявилося нелегко перебудуватися з російської мови.

Проблема ускладнилася і декілька років тому коли Янукович пообіцяв дві державні мови. Тоді за одне літо школа втратила більше 30 учнів. Батьки вирішили, що дітям немає потреби вчитися в україномовній школі.

Що ж стосується 11 школи, то її учні вже переїхали в школу №16. Питання по 61 школі поки відкрите (причина скорочення учнів - поруч базується полк «Азов», який прославився повною відсутністю дисципліни).

У 90-х в Маріуполі масово закривали дитячі садки. Причиною тому стало скорочення народжуваності. Зараз дитячі садки переповнені. Однак, побудувати новий садочок справа недешева. Наприклад, на будівництво нового корпусу дитячого садка на вул. Італійській були витрачені десятки мільйонів гривень.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com