Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Колишній комісар з питань розширення ЄС та політики сусідства Штефан Фюле відмовився від участі в "Агентстві з модернізації України". Одна з причин цьому — фінансування ініціативи олігархом Дмитром Фірташем, який переховується в Австрії в очікуванні екстрадиції.

 

Штефан Фюле завжди був одним із найактивніших прибічників євроінтеграції України. Однак навіть він скептично поставився до ідеї створення даного агентства. Експертних матеріалів щодо модернізації України, зазначив політик, достатньо. Потрібно не вигадувати велосипед, а реалізовувати вже напрацьоване.

Дипломат стверджує, що ініціатори створення "Агентства" не змогли ствердно відповісти на те, чи є механізм співпраці цього проекту з урядом України. Останню крапку у прийнятті рішення Фюле послужило прізвище спонсора "Агентства".

- Прізвище Фірташа мені добре відоме. І саме воно, в першу чергу, не дає жодних гарантій того, що агентство працюватиме на користь України та співпрацюватиме з владою, - зазначив колишній єврокомісар.

Нагадаємо, що створення "Агентства" ініціювала Федерація роботодавців України (ФРУ), яку очолює одіозний олігарх. Наразі згадана установа реєструється у Відні як громадська організація. В той час, як сам її керівник чекає у Австрії рішення суду про екстрадицію до США. Сполучені Штати підозрюють Фірташа у корупції.

Крім Фюле, в роботі "реформаторського" агентства Фірташа відмовилися брати участь також екс-міністр оборони Німеччини Руперт Шольц. Ще один німець, екс-міністр фінансів Пеер Штайнбрюк, який уже працює в агентстві у царині податків та економіки також подумує, щоб залишити ініціативу.

Втім, деякі експерти стверджують, що ініціатива одіозного олігарха — ніщо інше як ще одна спроба відмивати кошти.

Іван Розбаш

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com