Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
 кульмінація судової реформи

Перезапуск Верховного суду з новими суддями – це кульмінація судової реформи.

Реформи, яка має відновити довіру до суддівського корпусу. Комісія, яка відбирає нових верховних суддів, називає фішкою конкурсу його "небачену відкритість", пише 24tv.ua.

Розмови з конкурсантами кожен міг побачити онлайн і почути, які питання члени комісії ставлять, а які – ні. Так само, як і дізнатися, хто співбесіду проходить, а хто – вилітає.

Співбесіда могла принести кандидати максимум 500 балів. 100 з них виставляють ще до неї на психологічних тестах. А 400 балів у залишку нараховують кандидату за морально-психологічні якості та відсутність проблем із доброчесністю.

Також на розсуд комісії йде на скільки балів кандидат є політично нейтральним і чи справді задекларовані статки відповідають реальним прибуткам і витратам суддів. Співбесіди з кандидатами скінчилися, і вже 6 червня розпочнеться остаточний розбір пояснень та сумнівних моментів, які на цих співбесідах виявили. Після цього розпочнеться голосування.

Варто зазначити, що сумнівних моментів щодо кандидатів, які пройшли етап співбесід, більш ніж достатньо. Днями голова комісії навіть попросив утриматися від коментарів щодо проблемних персон, тому що це можна розцінити як тиск на комісію.

Іронічно, що найгучнішу заяву щодо цього зробило НАБУ. Там просто порушили справу щодо одного з кандидатів і провели обшук у будинку, від якого на співбесіді цей кандидат відкараскувався. І був дуже переконливий, тому що з етапу співбесід він не вилетів.

Наврядчи українці очікують, що відбудеться справжня судова реформа. Режим не може сам себе усунути від влади, чи покарати, він може тільки створити видимість змін.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com