Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Україна - серед країн, що обмежили онлайн-свободу

Дедалі більше урядів переймають досвід Росії й Китаю і маніпулюють соцмережами, а також придушують інакомислення в інтернеті.

Про це йдеться у доповіді Freedom on the Net ("Свобода в мережі") правозахисної організації Freedom House, повідомляє BBC.

Загалом же з червня 2016 року зменшення інтернет-свободи відбулося в 32-х країнах. Найбільше - в Україні, Єгипті та Туреччині, зазначено в доповіді.

Україну визнали країною з частково вільним інтернетом. У порівнянні з попереднім роком вона істотно погіршила свої позиції.

Українську владу розкритикували за блокування російських соцмереж та сайтів, а також згадали про вбивство журналіста Павла Шеремета в Києві.

Автори доповіді вивчили свободу інтернету в 65 країнах світу і виявили, що влада 30-х країн у той чи інший спосіб маніпулює інтернетом й спотворює онлайн-інформацію. Минулого року таких країн було 23.

До цих маніпуляцій належать платні коментатори, тролі, боти (автоматизовані акаунти), сайти з брехливими новинами та пропагандистські інформджерела.

За останній рік онлайн-маніпуляції та тактика дезінформації зіграли важливу роль у виборах у щонайменше 18 країнах, в тому числі у США, йдеться у доповіді.

«Використання платних коментаторів та політичних ботів для поширення державної пропаганди було започатковано Китаєм та Росією, але тепер стало глобальним явищем», — доповідають керівники Freedom House. — «Ці методи швидко поширюються, і їхній вплив на демократію та громадянську активність потенційно є руйнівними».

Серед факторів, що суттєво похитнули позиції України, згадане вбивство у Києві журналіста Павла Шеремета, яке «імовірно відбулося через його професійну діяльність як незалежного інтернет-журналіста».

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com