Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Україну накрила епідемія вегетаріанства

Тільки в столиці за останні три роки кількість закладів для вегетаріанців зросла втричі.

Кількість українців, які відмовилися від м'яса, в основному успішних молодих людей, досягла 2 мільйонів і продовжує зростати. Про це пише у свіжому номері журнал Новое время. Згідно з онлайн-гідом для вегетаріанців Happy Cow, де значаться всі вегетаріанські кафе і ресторани світу, в Україні зараз понад 40 закладів такої спрямованості. Більша частина з них (20) відкриті в Києві, 6 - у Львові, по 4 - в Одесі та Харкові, 3 - у Дніпрі.

Ольга Насонова, президент Асоціації ресторанів України, підтверджує тенденцію цифрами: тільки в столиці за останні три роки кількість закладів для вегетаріанців зросла втричі. При цьому вегетаріанські страви не просто широко представлені в меню звичайних ресторанів, а часто мають особливу позначку або зібрані в окремий розділ.

Пропозиція з'явилося у відповідь на попит.

Згідно з даними зоозахисної організації Відкриті клітини, за замовленням якої в 2017 році провів дослідження КМІС, в Україні загальне число вегетаріанців досягло 2 млн - 5% населення країни.

І, схоже, це не межа: у деяких країнах Західної Європи сьогодні кожен десятий - вегетаріанець. Як в Україні, так і на Заході головною рушійною силою тренда виступає молодь, яку мотивує прагнення бути модним, вічно молодим і не їсти ближніх.

"Якщо в 70-ті роки [в моді] був секс, наркотики, рок-н-рол, то зараз - фітнес, мюслі, смузі", - зазначила вона. У свою чергу самі вегетаріанці серед причин відмови від їжі тваринного походження далеко не завжди називають моду. Одні вважають свою дієту життєвою позицією, що припускає ненасильницьке ставлення до навколишнього середовища, а інші переконані, що відмова від м'яса - це ще і можливість виглядати краще і жити довше.

Зростає і кількість людей, готових свідомо обмежувати свій раціон. Знавці поділяють їх на декілька груп, в першу чергу виділяючи вегетаріанців, які, крім овочів і фруктів, їдять яйця та молочні продукти; веганів, що споживають їжу виключно рослинного походження; і сироїдів, меню яких складається тільки з сирих овочів і фруктів. Також називають флекситарианцев - їх кількість в силу демократичності меню останнім часом особливо швидко зростає: флекситаріанці хоч і дотримуються вегетаріанської дієти, іноді дозволяють собі м'ясо, а частіше - рибу.

Світлана Фус, дієтолог, експерт телепроекту "Зважені та щасливі" на телеканалі СТБ, стверджує, що, виключаючи з раціону м'ясні продукти, люди позбавляють себе білка, а це фундамент для організму. Тому важливо знаходити йому рослинну заміну: бобові - квасоля, сочевиця, нут, а також цілісні крупи - гречку, пшоно, кіноа. І якщо класичне вегетаріанство, коли в раціоні залишаються молочні продукти і риба, побоювань для здоров'я не представляє, то веганство і сироїдіння вимагають набагато більш значущих зусиль, щоб домогтися збалансованого харчування. Тим часом вегетаріанство йде по світу семимильними кроками. Наприклад, якщо в 2006 році в Британії налічувалося 150 тис. людей, що дотримуються виключно рослинної дієти, то в 2016-му їх стало вже 542 тис.

Нагадаємо, що зважаючи на зміст повчань проти язичництва, українські народні казки, очевидним є факт відсутності традиції вегетаріанства в Руси-Україні. Навпаки, під час язичницьких святкувань на столі завжди повинні бути присутніми м’ясо, яйця, молоко. У казках герої їдять багато м’яса, щоб здолати ворога.

Про традицію їсти мясо за часів Святослава: "князю Святославу възрастъшю и възмужавшю, нача вои совкупляти многи и храбры, и легъко ходя, аки пардусъ, войны многи творяше. Ходя возъ по собѣ не возяше, ни котьла, ни мясь варя, но потонку изрѣзавъ конину ли, звѣрину ли или говядину на углех испекъ ядяше, ни шатра имяше, но подъкладъ постлавъ и сѣдло в головахъ; тако же и прочии вои его вси бяху. И постылаше къ странамъ, глаголя: "Хочу на вы ити!".

Вегетаріанстов також є зброєю ФСБ Московії, яка створює неорелігії, які пропагують вегетаріанство, а значить ненасильство і смиренність. Слухняне травоїдне стадо овець — ось ідеал Московії та толерантного ЄС.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com