Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Видача санкцій на обшук в Україні за 5 років збільшилася в 45 разів

За останні п'ять років кількість клопотань, спрямованих до судів слідчими і прокурорами, для отримання санкцій на проведення обшуків житла або іншої власності українців зросла в 45 разів.

Про це пише "Судово-юридична газета" з посиланням на статистичні дані, що опинилися в розпорядженні видання.

Зокрема, в 2012 році в суди надійшло 2645 клопотань на здійснення обшуків. Згідно з даними за 2017 рік, ця цифра склала вже 118 884 клопотання.

Крім того, за аналогічний проміжок часу в 25 разів зросла кількість поданих до українських судів клопотань правоохоронців на отримання тимчасового доступу до речей і документів фігурантів кримінальних проваджень. Якщо в 2012 році зверталися з таким проханням до судів 10152 раз, то в 2017 році - вже 257 744.

"Приблизно 85% таких клопотань задовольняється судами. Очевидно, можна констатувати, що ми на вірному шляху побудови поліцейської держави", - коментують статистичні викладки журналісти.

Вони уточнюють, що незважаючи на збільшений в десятки разів пресинг силової машини, це ніяк не відбилося на якості розкриття злочинів. І вказують, що можлива втрата цього важеля впливу правоохоронців після вступу в силу змін до КПК з 15 березня, і є однією з причин організованої кампанії проти новел процесуального закону.

"Скандальна" поправка Лозового" зобов'язує орган досудового розслідування додатково обґрунтовувати свої клопотання про проведення обшуків. Це, серед іншого, і викликало тотальне опір правоохоронців в частині змін", - резюмується в матеріалі.
Правоохоронці знайшли спосіб, як обійти "похоронну поправку" Лозового, але продовжують сподіватися на можливе скасування законодавчих новацій КПК в парламенті.

Оксана Матвейчук

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com