Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
НАБУ і ГПУ

Реформування правоохоронної системи, яка дісталася у спадок від Радянського союзу немає сенсу. Про це розповів глава НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

"Останні 4 роки показують що реформувати орган який дістався у спадок від Союзу сенсу немає. Ми не маємо жодного позитивного прикладу такої реформи", – заявив Ситник.

За словами Ситника, правоохоронна система повинна мати хоч якісь ролі в економіці. Він зазначив, що основні два завдання таких органів в економіці: це захистити бізнес від держави та забезпечити виконання прозорих правил гри.

"Поки що в Україні немає прозорих правил гри. Це завдання не правоохоронних органів забезпечити такі правила, а законодавчої влади", – додав Ситник.

Тим часом УП пише, що Юрій Луценко хоче мати більш контрольованого антикорупційного прокурора.

З одного боку, Холодницький є підлеглим Юрія Віталійовича. З другого, він доволі самостійна фігура. З третього, голова НАБУ Артем Ситник прагне мати над собою лояльнішого прокурора. Тобто Холодницький не влаштовує ні Луценка, ні Ситника. Вони домовилися списати його й отримати якусь компромісну фігуру.

В кабінеті глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького знайшли пристрій для прослуховування. Виявилося, його встановило НАБУ спільно з Генпрокуратурою. Подробиці справи, яку розслідують проти Холодницького, не розголошують. З'явилися чутки, що його можуть затримати і зняти з посади.

Антикорупційне бюро розслідує справу стосовно генерального прокурора Юрія Луценка.

Матеріали про незаконне збагачення і про декларування недостовірної інформації звів в одну справу Назар Холодницький. Досудове розслідування триває з грудня минулого року. Поки що нікому не оголосили підозру.

"3 жовтня 2017-го Солом'янський районний суд Києва за клопотанням адвоката (ім'я не зазначено) зобов'язав НАБУ відкрити кримінальну справу за фактом незаконного збагачення Юрія Луценка. У заяві було сказано: аналіз доходів родини генерального прокурора за останні 10 років свідчить, що фінансовий стан його сім'ї не відповідає його легальним доходам і доходам його дружини й сина. Тобто генеральний прокурор придбав у власність активи в значному розмірі, законність підстави придбання яких не підтверджено доказами. Зазначені протиправні дії Луценко вчинив на посаді міністра внутрішніх справ і на посаді генерального прокурора", — сказано у відповіді НАБУ на запит "Українських новин".

Влада готується запровадити "ручне" керівництво НАБУ, фактично підпорядкувавши його генпрокурору Юрію Луценку.

Про це в статті для ZN.ua заявив екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак – "Можна не сумніватися, що на місце Холодницького Банкова заведе людину "з орбіти генпрокурора". За такої ситуації не можна також виключати запровадження "прямого" процесуального керівництва діяльністю НАБУ з боку особисто глави ГПУ".

При цьому він наголосив: таким чином АП має намір дозволити новоствореному Держбюро розслідувань "поглинути" НАБУ, підкресливши, що одним з наслідків цього стане перетворення Бюро на структуру для вирішення владою її особистих питань.

Геннадій Боценюк

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com