Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Міжнародна неурядова організація "Freedom House" погіршила показник рівня свободи та демократії в Україні у 2018 році.

У 2015-2017 роках до судів потрапили лише 27 із 641 справи, що були порушені за злочини проти журналістів, повідомили у ГПУ.

За період з 2015 до 2017 рік до українських судів потрапило 27 справ, порушених за злочини, скоєні проти журналістів. Водночас за цей самий період було порушено 641 кримінальну справу за вчинення протиправних дій проти працівників ЗМІ. Таку статистику містить офіційна відповідь Генеральної прокуратури України (ГПУ) на запит інформаційного агентства "Українські новини", оприлюднена в середу, 11 квітня.

Згідно з наданими ГПУ даними, 96 відсотків злочинів проти журналістів не доходять до суду. Приміром, щороку до суду потрапляє лише 5-6 справ за перешкоджання журналістській діяльності. Якщо в 2015 році цей показник становив чотири відсотки від всіх порушених кримінальних проваджень, то вже в 2017 році він знизився до 2,7 відсотка. Загалом шанс домогтися справедливого покарання для того, хто напав на журналіста, має лише кожна 37-а справа.

Ще гірша картина з так званими "журналістськими" статтями, введеними до Кримінального кодексу в 2015 році. Якщо 2016 року до суду надійшли шість таких справ, то в 2017 році - лише дві. Крім того, 38 відсотків порушених за "журналістськими статтями" справ закрили на стадії слідства, а 58 відсотків розслідуються й досі. Так само більшість із цих справ залишається на цій стадії.

ГПУ не пише про те, що залякування журналістів у сучасній Україні стало нормою, а боротьба проросійського режиму Порошенка зі свободою слова нагадують гірші радянські часи.

Микола Крамольник

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com