Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
прописка

Нардепам запропонували змінити правила прописки і виписки громадян і їхніх дітей, шляхом законодавчого реформування системи реєстрації місця проживання в Україні.

Офіс реформ адміністративних послуг вже оприлюднив відповідний проект закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", повідомляє "Країна".

Пропонується при виписці давати місяць для постановки на нове місце реєстрації (раніше на це давалося 10 днів). Власникам нових ID-карт документ міняти не доведеться - все дані внесуть в електронний чіп. А ось власникам паспорта-книжечки необхідно буде "проштамповатися". На реєстрацію новонароджених дадуть три місяці (якщо не встигли - автоматично зареєструють з матір'ю).

У проекті закону також прописаний алгоритм дій для тих, хто живе в декількох місцях проживання. В цьому випадку необхідно зареєструвати тільки одне з них, на свій розсуд. Окремий пункт відведений про внесення неправдивих даних про себе або дітей. Якщо органи реєстрації щось запідозрять, то на свій розсуд зможуть призупинити або анулювати реєстраційні дії. При необхідності навіть відправити інспектора додому до заявника, щоб перевірити подану їм інформацію.

Перевірку зможе ініціювати і керівництво школи, якщо там потрібна буде інформація про місце реєстрації дитини.

Про рішення оглянути квартиру сповістять протягом 15 днів. А за результатами перевірки, під час якої може вестися відеозапис, складуть акт.

Якщо після перевірки даних виявлять невідповідність - реєстрацію зупинять, а заявника оштрафують. За подачу недостовірних відомостей доведеться заплатити від 1700 грн до 3400 грн (раніше такі дії не каралися, і в житло можна було прописати скільки завгодно людей). Значно збільшилися штрафні санкції і за проживання без реєстрації або повідомлення органу реєстрації: з 17-51 грн до 340-850 грн.

У разі успішного голосування в Раді нові правила, як очікується, вступлять чинності з 1 січня 2020 року.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com