Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
СБУ

Співробітники Головного слідчого управління Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження щодо розголошення відомостей досудового розслідування, повідомляє сайт СБУ.

«Правоохоронці встановили, що на сторінці одного з інтернет-видань розміщено публікацію з переліком осіб, дані про яких є в матеріалах раніше відкритого кримінального провадження. У публікації зазначені прізвища громадян України та іноземних держав, яких планувалось фізично знищити в результаті терористичних актів на території нашої країни. При цьому відповідні дані будь-кому, в тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу, на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися», – вказано в повідомленні.

У СБУ уточнили, що слідчі дії тривають у рамках провадження за ч. 1 ст. 387 Кримінального кодексу України («Розголошення даних досудового слідства або дізнання»).

Раніше 5 червня у Службі безпеки України не підтвердили автентичності списку із 47 людей, які нібито є потенційними жертвами російських спецслужб.

В оприлюдненому списку є прізвища шістьох журналістів і авторів Радіо Свобода, зокрема, проекту «Крим.Реалії», це Володимир Притула, Павло Казарін, Віталій Портников, Осман Пашаєв, Максим Осадчук, Денис Мацола.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив 1 червня, що завдяки інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко українським силовикам вдалося отримати список із 47 потенційних жертв. За його словами, цим людям повідомили «про небезпеку і організовують їх захист».

Групу журналістів та громадських діячів 1 червня викликали до Служби безпеки України. Як заявив тоді журналіст Матвій Ганапольський у коментарі телеканалу «Прямий», учасники зустрічі підписали документ про нерозголошення. Водночас він повідомив загальну тему розмови в СБУ. «Це була зустріч, пов’язана, по-перше, зі справою Бабченка, по-друге, з питаннями безпеки журналістів, які працюють в Україні зараз», – сказав Ганапольский. Факт зустрічі підтвердили й деякі інші її учасники

У СБУ не підтверджували проведення цієї зустрічі і її мети.

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com