Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
свято Перуна

Згідно до легендарної історії, міфологічний володар блискавки і покровитель війська Перун вважається нашим далеким предком.

Цікавий запис у свій блог зробив голова найстарішої офіційної язичницької духовної течії «Великий Вогонь» Князь Огін:

"Онуки Перуна! Правнуки Сварога!

Вітаю вас з справжнім воїнським святом!

Впевнений, що саме цей день колись буде названо днем українського війська. Свято відваги і перемоги над лютим ворогом.

Бо в цей день більше тисячі років тому років тому руси, які були обложені "греками", тобто візантійцями, у болгарській фортеці Доростол, пили вино і співали войовничих пісень, славлячи Перуна, що зафіксували візантійські літописці. Русичи готувалися до смертного бою. Згідно до "Повісті буремних літ" Князь Святослав Хоробрий звернувся до ратників зі словами: «Уже нам діватися нікуди, І волею і неволею станемо супроти: Так не посоромимо землі Руської, а ляжемо тут кістьми, бо мертвий сорому не має. Коли ж побіжимо, то сором нам. Тож не маємо втікати, а станем кріпко, Я ж попереду вас піду. А коли моя голова поляже, то про свої думайте самі». Русини відповіли, що там де твоя голова паде, княже, там і нашим лежати. На ранок русини вийшли з фортеці і прийняли бій, не зважаюч на десятикратну чисельну перевагу ворогів. І перемогли!

Буде ще й за нами перемога, і падуть у прах церков хрести, від рабства духовного звільняться люди, не вічно вороги будуть панувати над нами."

Згідно до легендарної історії, яку пам`ятають огніщани (прихильники вчення «Великого Вогню»), міфологічний володар блискавки Перун вважається нашим далеким предком. У старовинній книзі «Волхв Сила» сказано, що Перун був настільки могутньою людиною, що з рук його виривалися блискавки, які вражали ворогів. Головними атрибутами Перуна вважаються меч і ріг, які символізують воїнську силу і багатство, а одне без другого неможливо, як демонструє нам і сьогодення.

«І від Перуна род свій ведемо ми. Силу він нам дарую вічну, Розум тіла і духа надає. О могутній Перуне! Дай нам сили своєї часточку! Дай дощ літній! Дай сніг зимній! О Перун! Скрий і примнож силу нашу! Покарай того, хто живе і беззахисне життя лишає! Покарай хрест, бо забудуть тебе онуки твої, але не сховаються від стріл твоїх! О Перуне! Дай Розум! Буде розум, буде і сила.»

Оксана Матвейчук

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com