Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Ми створили Європу в Литві, ми належимо до європейської цивілізації, це факт, що сонце встає на Сході, а сідає на Заході.

За повідомленням балтійського агентства BNS, на урочистому заході в литовському парламенті, присвяченому черговій річниці російської різанини литовців 13 січня 1991 у Вільнюсі, колишній посол Литви в Україні, підписант Акту про незалежність 11 березня Пятрас Вайтекунас сказав, що наближається той час, коли з трибуни парламенту Литви прозвучать офіційні вибачення Росії за російську окупацію.

«Проте у мене все одно є надія, є уявлення про майбутнє, можливо, це прозвучить непереконливо, як слова, сказані у 1943 році - що хтось бачить Німеччину головною частиною цивілізації Європи, головною складовою частиною європейської цивілізації.

Це може прозвучати непереконливо, але сьогодні це факт. Тому в майбутньому я бачу, що наближається той час, коли з цієї трибуни будуть сказані слова, прозвучать офіційні вибачення Росії за її окупацію Литви », - сказав він.

«Ми створили Європу в Литві, ми належимо до європейської цивілізації, це факт, що сонце встає на Сході, а сідає на Заході. Цілком можливо, що є дуже багато людей і на Сході, орди таких людей, які хочуть розтоптати нашу свободу », - сказав підписант.

За його словами, фундаментальний принцип європейської цивілізації - віра в те, що людина є хорошою від природи, вона може бути вільною, а вільна людина виправить свої помилки.

«На жаль, є багато незгодних з цією цивілізаційною концепцією. Чому ці сотні мільйонів на Сході не згодні і хочуть погасити цю свободу і принести інше, своє розуміння світу? Насамперед - злидні. Убогість і невігластво.

Це пропагандистський сморід, який просочив їх телевізори, їх газети, їх радіо, вони отруєні пропагандистською брехнею. Це фундаментальний знак невдачі, який переслідує цю країну з самого початку. Нездатність створити історію успіху, яку змогла створити Литва і принизила тим самим деяких сусідів », - заявив Вайтекунас.

«Це врешті-решт сміттєва економіка, сміттєві фінанси в цій країні. Слово сміттєвий не метафора, це точний фінансово-економічний термін, їх рейтинги на сміттєвому рівні. І росіяни це бачать », - сказав він.

«Я хочу підкреслити, що жоден росіянин не є нашим ворогом, поки він не перетнув наш кордон, поки не перетнув кордон держави Європейського Союзу (ЄС), поки не перетнув кордон НАТО, поки росіянин не перетнув кордон наших друзів зі зброєю в руках» , - сказав розсудливий литовський політик.

Він підкреслив, що ворогом є Росія, бо вона руйнує світопорядок військовою силою, знищує міжнародне право, договори, які були підписані і Червоною, і нинішньою Чорною чекістсько-попівською, Росією, знищує підписи під цими договорами, знищує існуючі кордони, змінює їх силою, зневажає факти незалежності та суверенітету.

13 січня в Литві відзначається День захисників свободи в пам'ять про російську різанину литовців російською бандою КДБ генерала Головатова 13 січня 1991.

Тоді росіяни спробувала військовою силою повалити законну владу в Литві, яка 11 березня 1990 року проголосила незалежність країни від Росії.

При штурмі російськими військовими і чекістськими бандформуваннями телевежі у Вільнюсі вони вбили 14 мирних литовців і більше 1 тисячі беззбройних поранили.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com