Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
мировой океан

Підйому рівня Світового океану неможливо запобігти, навіть стабілізовавши нинішню концентрацію вуглекислого газу в атмосфері Землі. Причому, рівень води у світі підніметься на величину, яка значно перевищує попередні прогнози, заявила група вчених.

Про це пише журнал Nature Geoscience.

Група вчених з Британії, Німеччини та США під керівництвом Елсо Ролінга з університету Саутгемптон отримала дані про коливання рівня океану за останні 520 тисяч років, досліджуючи присутність стабільного ізотопу кисню у донних відкладеннях Червоного моря.

Потім вони зіставили їх з даними про температуру в Антарктиці і коливання кількості вуглекислого газу за цей період, отримані раніше при дослідженні антарктичного льодовикового щита.

"Наші дані показують сильну кореляцію [...] між рівнем світового океану і антарктичними температурами, яка пов'язана з глобальною температурою. Ґрунтуючись на цій кореляції, ми оцінюємо рівень моря в епоху середнього Пліоцену (близько 3-3,5 мільйонів років тому) - періоду з близьким до сучасного рівнем СО2 - як величину, на 25 метрів вище сучасної ", - наводить видання слова дослідників. "Наші результати показують, що навіть стабілізація концентрації СО2 на сьогоднішньому рівні може викликати протягом найближчих тисяч років підйом рівня моря, що значно перевершує нинішні довгострокові оцінки", - зазначають вчені. Найбільш авторитетний довгостроковий прогноз - Четверта оціночна доповідь Міжурядової групи експертів по зміні клімату ООН - прогнозує зростання рівня океану на сім метрів.

document.write('');

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com