Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Молдавани посадили свого прем’єра на 9 років

Колишній прем'єр-міністр Молдови Влад Філат визнаний винним в отриманні вигоди із посадового становища та корупції і засуджений до дев'яти років тюремного ув'язнення.

Таке рішення оголосив сьогодні один із районних судів Кишинева, повідомляє Point.md.

Також суд постановив позбавити Філата державної нагороди Орден Республіки. Засуджений сплатить штраф у розмірі 60 тисяч леїв і не зможе обіймати державні посади протягом п'яти років.

Вирок не остаточний, захист має намір оскаржити його в Апеляційній палаті. Прокуратура вимагала для Філата 19 років позбавлення волі.

Колишній прем'єр, відправлений у відставку через корупцію, був затриманий 15 жовтня 2015 року в парламенті Молдови. Незадовго до цього депутати за наполяганням генерального прокурора позбавили Філата недоторканності.

Підставою для відкриття справи стала явка з повинною бізнесмена Ілана Шора. Той розповів, що Філат вимагав у нього гроші, речі та послуги на сотні мільйонів доларів.

Прокуратура Молдови заявляла, що колишній прем’єр отримав хабарів загалом приблизно на $250 мільйонів від Шора, в обмін фактично передавши йому контроль над трьома банками країни.

Після цього із цих банків напередодні парламентських виборів у листопаді 2014 року зникла сума загалом на півтора мільярда доларів.

Отже поки українські можновладці продовжували виконувати безкінечні мантри про «боротьбу з корупцією», «деолігархізацію» і все таке інше, сусідня Молдова показала приклад реальної, а не віртуальної боротьби з корупцією…

Славко Пригода

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com