Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Земля

Досить багато людей схильні вірити м’яко кажучи неправдоподібним фактами про наш світ.

Якщо раніше це відбувалося через нестачу інформації, то в наш час якраз великі обсяги інформації заважають людині адекватно сприймати реальну картину світу. Обривки наукових даних, відверте шарлатанство і неправильне трактування фактів створюють такий собі інформаційний безлад, який породжує нові міфи.

На кілька найбільш поширених помилок, які стали реальністю для мільйонів людей нещодавно звернув увагу сайт «Навколо нас».

«У космосі завжди холодно»

Насправді, якщо ви перебуваєте в повній темряві, далеко від світла зірок, то температура навколишнього вас вакууму буде дійсно низькою, до – 234 градусів за Цельсієм. А ось в променях Сонця, недалеко від Землі, температура може підніматися аж до +112 градусів. Саме тому астронавти мають світловідбиваючі білі скафандри.

«Місяць знаходиться недалеко від Землі»

Багато людей схильні сприймати супутник нашої планети як щось, що знаходиться не так вже й далеко. Почасти, це відбувається тому, що Місяць залишається єдиною більш-менш вивченою планетою. До того ж, іноді Місяць виглядає настільки величезним, що здається, ніби він наблизився до Землі максимально близько. Насправді ж, відстань до Місяця – 384 633 кілометрів. Boeing 747, наприклад, летів би туди цілих 17 днів.

«Вода проводить електрику»

Чиста, або дистильована вода не буде проводити електрику. Єдина причина, по якій ми отримуємо розряд струму стоячи у воді – розчинені в ній мінерали, здатні стати провідниками.

«Еверест найвища гора світу»

Гора Еверест і справді найвища точка планети над рівнем моря. Але це не робить її найвищою горою в світі – такою є розташована на Гаваях Мауна-Кеа. Велика частина Мауна-Кеа прихована під поверхнею океану, її загальна висота – 10 000 метрів.

«Сонце жовте»

Атмосфера Землі, яка знаходиться між нашими очима і Сонцем, спотворює справжній колір зірки – білий. Причиною цього є релєєвське розсіювання світла, яке також розфарбовує небо синім і змушує палахкотіти червоними і рожевими кольорами заходи і світанки.

«Сахара найбільша пустеля»

Не всі пустелі повинні бути спекотними і заповненими піском. Антарктика, наприклад, відмінно справляється зі статусом пустелі і зовсім без піску – тут без того досить непривітно. Антарктика офіційно вважається найбільшою пустелею Землі, її розміри – 869 045 квадратних кілометрів…
Звичайно перелік сучасних міфів можна було б продовжити, згадавши віру у астрологію, візитерів із паралельних світів, порушення реальності через експерименти з колайдером і все таке інше. Та напевно найменш вивченим аспектом сучасності були і залишаються причини появи нових і забуття старих міфів.

Славко Пригода

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com