Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Хелоуин

Давнє кьольтське язичницьке свято, яке фактично співпадає з Днем Сварога наших предків (якщо не зважати на помилки грегоріанського календаря), католицька церква так і не змогла подолати.

На кьольтський Новий рік, що припадав на кінець жовтня, за давніми віруваннями, зникає межа між світом живих та мертвих. Цієї ночі до своїх колишніх родин навідуються душі померлих. Аби вони не заблукали, живі завбачливо ставили на підвіконня свічечку в овочевому підсвічнику. А щоб із потойбіччя не завітали зловмисними, які прозивалися сіди, почали робити гарбузяних монстрів, які відлякували сідів.

Можна піти далі та провести паралель з нашою традицією. Згідно давніх уявлень, наші померлі предки на осінь та зиму відлітають, а весною повертаються (Великдень). А оскільки культ предків нерозривно пов`язаний з аграрними роботами, логічно, що після збору урожаю і відбувається це покидання нас предками.

Цього року мешканці США готові витратити рекордну суму на святкування Хеллоун. Витрати американців зростуть на 21,7% у порівнянні з минулим роком та складуть 8,4 млрд доларів.

Як повідомляє "Економічна правда", цього року 171 млн американців відзначатимуть свято (157 млн у 2015 році). Кожен з них у середньому витратить 82,92 доларів в порівнянні з 74,32 доларами роком раніше.

Близько 3,1 млрд доларів мешканці Штатів витратять на святкові костюми, в тому числі для дітей і тварин. На 2,5 млрд доларів вони планують купити цукерок, щоб їсти самим та дарувати дітям.

Хеллоун є традиційним святом мешканців США, Канади, Ірландії та Великої Британії. Його відзначають 31 жовтня.

Скоріше за все у зв`язку з суворим загостренням православного екстремізму будь-які святкування цього свята будуть за боронені на території РФ.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com