Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Франція

Перемир'я на Донбасі немає, незважаючи на Мінський договорняк.

Хитке перемир'я на сході України досягло "критичної точки", говорить високопоставлений український чиновник, повідомляє ТСН.

Коментарі чиновника тільки підкреслюють той факт, що геополітичні події (від війни в Сирії до підйому націоналістичних партій по всій Європі) поставили під сумнів міжнародну рішучість щодо продовження санкцій проти Росії.

Про це пише Нолан Пітерсон в статті "Переломний момент" для перемир'я в Україні: США і ЄС сперечаються з Росією через Сирію ", опублікованій на сайті видання The Daily Signal.

"Альтернативи поточному перемир'ю немає", - сказав чиновник в ході зустрічі за закритими дверима з невеликою групою іноземних журналістів в середу в Києві. Чиновник говорив на умовах анонімності через дипломатичні проблеми.

"Конфлікт на Донбасі можна було б вирішити дуже легко", - сказав чиновник, маючи на увазі потерпілий від бойових дій південно-східний регіон України на кордоні з Росією. "Це залежить від Росії ... але не можна бути настільки наївним, щоб припустити, що [президент Росії Володимир] Путін поступиться контролем над Донбасом. Він хоче показати, що Україна не відбулася як держава".

Інтенсивність конфлікту в Україні змінюється відповідно до угоди про припинення вогню під назвою "Мінськ 2", укладеній в лютому 2015 року лідерами України, Росії, Франції та Німеччини, а також представниками двох терористичних угрупувань на сході України. Росія була учасником розробки та реалізації угоди про припинення вогню, навіть незважаючи на те, що Кремль як і раніше наполягає на тому, що російські війська не беруть участі в бойових діях на території України.

Українські дипломати і законодавці все більше стурбовані тим, що європейські та американські союзники віддають пріоритет співпраці з Росією в Сирії, а не вирішенню конфлікту в Україні.

Київ висловлює стурбованість з приводу майбутньої політики США щодо України і НАТО після президентських виборів, а також через підйом націоналістичних партій по всій Європі - які часто фінансуються Москвою і відрізняються проросійськими поглядами (що є правдою і для України).

"Ми стурбовані тим, що всередині ЄС немає ніякої єдності", - сказав український урядовець про Європейський Союз, додавши, що партнери України повинні продемонструвати "терпіння і наполегливість", щоб стримувати Росію.

«Американська сторона намагається укласти угоду з Росією, перш ніж [президент США Барак] Обама залишить свою посаду», - сказав український урядовець. "І в наступному році може з'явитися абсолютно нова Європа. Збереження політики санкцій - дуже важливе питання для нас. Санкції приносять результати. Країна-агресор повинна заплатити за грубе порушення міжнародного права".

Перспективи України не надто хороші, якщо виходити з останніх кроків з боку адміністрації Обами, починаючи з політики "перезавантаження" відносин з Росією в 2009 році, говорить один з експертів.

"У тому, що стосується ПРО, Україна буде продана Росії так само, як свого часу Польща і Чехія, перед "перезавантаженням ", і так само, як країни Перської затоки були продані перед [ядерною] угодою з Іраном", - розповів The Daily Signal Люк Коффі, директор центру зовнішньої політики The Heritage Foundation.

"Минулий досвід нас нічому не вчить", - сказав Коффі.

Реалізм

У наступному році відбудуться вибори президента Франції і канцлера Німеччини.

В обох країнах набирають силу крайні праві партії з проросійськими нахилами. Київ стурбований тим, що суперечливі повідомлення з країн ЄС сприяли тому, що Кремль відмовився від переговорів по Україні. У 2014 році канцлер Німеччини Ангела Меркель об'єднала лідерів ЄС, щоб ввести санкції щодо Росії після анексії Криму.

Німецький лідер залишається непохитним прихильником підтримки економічного тиску на Кремль. Однак в червні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив за поступову відмову від санкцій ЄС. Франція теж не єдина в своїй політиці щодо Росії.

28 липня делегація з 11 французьких депутатів і сенаторів відвідала український Кримський півострів, який Росія незаконно анексувала в березні 2014 року. Депутати прибули, щоб взяти участь у святкуванні Дня російського військово-морського флоту в Севастополі. Марсель Ван Херпен, директор Cicero Foundation, голландського аналітичного центру, сказав, що Росія використовує українське перемир'я, як "дипломатичний інструмент для досягнення своїх власних ревізіоністських цілей".

"Якщо пізніше вона вважатиме його марним, Москва залишить стіл переговорів", - сказав Ван Херпен виданню The Daily Signal.

"У Москви на руках всі козирі, і Київ може лише спробувати переконати західні держави в несумлінному виконанні умов угоди з боку Москви".

ЄС продовжив і розширив санкції через зусилля Росії по дестабілізації ситуації в Україні. США, Норвегія, Швейцарія, Японія, Канада і Австралія входять в число країн, які також ввели санкції відносно Росії після її військових дій в Україні.

Росія була третім за величиною торговим партнером ЄС, торгівля становила 8,4% від загального обсягу [торгівлі], перш ніж санкції вступили в силу в 2014 році. ЄС - торговельний партнер №1 для Росії.

Важким ударом для Франції стала відміна продажу двох "Містралів" Росії в 2014 році, що призвело до втрати доходу на суму понад 1 млрд євро. Франція врешті решт продала кораблі до Єгипту.

В цілому, в 2015 році, через російські санкцій ЄС зіткнувся з падінням валового внутрішнього продукту на 0,4% (близько 50 млрд євро), повідомляє Європейська комісія.

Аналітики очікують довгострокового падіння ВВП на 0,8%, якщо санкції залишаться в силі. Сільськогосподарський сектор Європи суттєво постраждав через санкції. За оцінками Європарламенту, європейська сільськогосподарська галузь втратить близько $ 6,7 млрд і 130,000 робочих місць.

Загалом, ЄС може втратити близько 1 млн робочих місць в короткостроковій перспективі, а також близько 2,2 мільйона робочих місць, якщо санкції залишаться в силі протягом ще декількох років. Праві партії, в тому числі фінансований Москвою французький Національний фронт, завойовують популярність, лідери ЄС перебувають під зростаючим тиском, популісти закликають їх поліпшити відносини з Москвою.

Альтернатива ситуації, що склалася, є: народ України повинен усвідомили свою силу і владу, як це було  під час Революції Гідності, прямим шляхом усунути від влади узурпаторів, конфіскувати усе майно олігархів, оголосити військовий стан та вести нормальну війну.

А інакше «цивілізовані і демократичні країни» продадуть Мордору Україну разом з населенням.

Оксана Матвейчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com