Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   

Варшава і Стокгольм в середу висловили заклопотаність повідомленнями ЗМІ про посилення російського Балтійського флоту кораблями з крилатими ракетами дальнього радіусу дії для протидії нарощування сил НАТО в регіоні, повідомляє Reuters.

Офіційного підтвердження від Москви не надходило, однак публікації посилюють занепокоєння в країнах Балтії, яке зростає з моменту російської анексії українського Криму, і особливо лякають Польщу і Литву, між якими розташований російський анклав Калінінградська область, де дислокована військово-морська база.

Повідомлення про перекидання кораблів з'явилися на тлі планів НАТО про наймасштабніше з часів холодної війни нарощування військової присутності біля російських кордонів.

Російська газета "Известия" процитувала військове джерело, який сказав, що перші два з п'яти кораблів - "Серпухов" і "Зелений дол" - вже увійшли в Балтійське море і незабаром стануть частиною нового дивізіону, який формується під Калінінградом, затиснутому між членами Альянсу Польщею і Литвою.

Інше джерело, знайоме з ситуацією, сказав агентству Інтерфакс, що два військові кораблі приєднаються до Балтійського флоту в найближчі дні.

"З появою двох МРК (малих ракетних кораблів)-носіїв крилатих ракет  «Калібр-НК» на Балтиці значно виростуть можливості Балтійського флоту по ураженню потенційних цілей на північноєвропейском театрі військових дій", - цитує інформагентство неназване джерело.

Російське Міноборони, яке повідомило раніше в жовтні, що ці кораблі прямують в Середземне море, не відповіло на прохання про коментар, однак НАТО і шведські військові підтвердили, що вказані судна увійшли в Балтику.

"Військово-морські сили НАТО відстежують активність поблизу наших кордонів", - сказав представник альянсу Ділан Уайт.

Малі ракетні кораблі проекту "Буян-М" оснащені здатними нести ядерний заряд крилатими ракетами "Калібр" радіус дії яких, як кажуть російські військові, становить не менш як 1500 кілометрів.

Хоча деякі модифікації цих ракет здатні нести ядерні боєголовки, вважається, що на борту кораблів - звичайні боєголовки.

"Додавання ракет "Калібр "посилить радіус ураження не тільки Балтійського флоту, а й російських сил в Балтійському регіоні в п'ять разів", - сказав фахівець в області оборони американського неурядового аналітичного центру "Атлантична рада" Бен Німмо, який відстежує просування кораблів.

"Два малі ракетні кораблі з сучасними, здатними нести ядерний заряд боєголовками, можуть надати непропорційне їхнім розмірам вплив на Балтиці".

"Известия" повідомили, що Балтійський флот, ймовірно, отримає ще три подібні малі бойові кораблі, оснащених такими ж ракетами, до кінця 2020 року.

Видання додало, що берегова оборона флоту також буде посилена ракетними комплексами "Бастіон" і "Бал". "Бастіон" - мобільна система, оснащена двома протикорабельними ракетами з радіусом дії до 300 кілометрів. Схожа дальність - у протикорабельної ракети комплексу "Бал".

Міністр оборони Швеції сказав, що його країна стурбована присутністю військових кораблів в Балтійському морі, і висловив невдоволення щодо того, що цей крок, швидше за все, збереже високу напруженість в регіоні.

"Це ... тривожно і не допоможе знизити напруженість в нашому регіоні", - сказав Петер Хультквіст шведському новинному агентству TT.

"Це зачіпає всі країни навколо Балтики".

Шведські ЗМІ повідомили, що радіус ракет "Калібр" достатній для того, щоб вразити цілі в Скандинавії. Міноборони Росії в серпні повідомило, що два малі ракетні кораблі використовувалися для пусків крилатих ракет по позиціях бойовиків у Сирії.

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич, який прибув до Брюсселя на зустріч країн-членів НАТО, назвав перекидання кораблів "очевидним приводом для занепокоєння" повідомило державне Польське агентство друку.

"Відправка подібних кораблів в Балтійське море змінює рівновагу сил", - додав він.

Раніше в жовтні Росія перекинула здатні нести ядерний заряд ракети "Іскандер-М" під Калінінград, викликавши протест з боку Литви та Польщі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com