Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
новини світу

Влада КНР запроваджує збір відбитків пальців у всіх іноземців, які в'їжджають на територію країни.

Про це повідомляє ВВС із посиланням на Міністерство громадської безпеки КНР.

Нова система спочатку буде випробувана в міжнародному аеропорту міста Шеньчжень (південна провінція Гуандун). Там вона почне діяти з 10 лютого.

До кінця цього року її запровадять у всіх пунктах перетину кордону.

Відбитки повинні мають здавати всі іноземні громадяни у віці від 14 до 70 років, за винятком дипломатів.

При цьому влада Китаю послалася на досвід інших країн, в яких здача відбитків пальців стала широко поширеною практикою.

До речі, з 23 червня 2015 року всі консульства країн шенгенської зони братимуть відбитки пальців та цифрове фото для оформлення шенгенської візи громадянам країн Східного партнерства, зокрема громадянам України.

Відмовитись від здачі відбитків пальців, звичайно, можна, проте в такому разі заявник не отримає шенгенської візи. Винятками можуть стати діти до 12 років, люди, що фізично не можуть здати відбитки пальців та президент або члени уряду, що подорожують із офіційним візитом. Їм здавати відбитки пальців не потрібно.

Треба відзначити, що економіка Китаю переживає не найкращі часи, уряд КНР ще тримає незмінним курс юаня до доларів США, але резерви для цього вже майже вичерпані. У разі кризи волелюбний і неспокійний Гонконг, який звик до західних цінностей, перебуваючі під протекторатом Великої Британії, може знову розпочати антиурядові протести. Може тому китайські спецслужби й переймають «європейській досвід».

Геннадій Боценюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com