Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
вовки

Австрійські біологи довели, що почуття справедливості так само характерно для вовків, як і для їх одомашнених родичів - собак. Таким чином, ця якість не з'явилася під час життя з людиною, а була успадкована від спільних предків собак і вовків.

Про свою роботу вчені розповіли в журналі Current Biology.

І собаки, і вовки можуть відмовлятися від взаємодії, якщо за умовами експерименту їм дістається менша нагорода, ніж їх родичеві за ту саму дію, або взагалі ніякої. Таким же чином поводяться люди і деякі примати. Вважається, що поява почуття справедливості у собак могла бути пов'язано з тим, що їх приручила людина.

Вчені з Віденського ветеринарного університету провели експеримент: вовків навчали натискати на дзвінок, показуючи їм, що їх родич отримує за це винагороду. Якщо нагорода виявлялася менше, ніж очікували вовки, або її зовсім не було, то вони відмовлялися далі брати участь в експерименті. При цьому якщо «партнера» не було, вовки продовжували виконувати необхідні дії.

Читати також: «Нічних вовків» знову не пропустили на кордоні

«Це показує, що відсутність нагороди саме по собі не є причиною відмови від взаємодії з тренером. Вони відмовляються від співпраці тому, що інший отримує щось, а вони самі ні», - розповів один з авторів роботи, біолог з Віденського ветеринарного університету Фредеріка Рендж.

Вчені помітили, що вовки навіть чутливіші до несправедливості, ніж собаки. Крім того, на готовність виконувати команди впливало і положення тварини в зграї. «Тварини, що займають більш високе положення, швидше реагували на нерівність, тому що не звикли до ситуації, в якій отримують менше або не отримують зовсім», - пояснила Рендж.

Вовків називають санітарами лісу. Недаремно воїни наших предків до насильницького хрещення асоціювали себе саме з вовками, а в народі собак і до наших днів не дуже поважають. Твердження про те, що «собака — друг людини» не цілком вірне. Це котів можна назвати друзями, бо мають певну незалежність і сприймають людину як рівну собі істоту, а собаки — раби людини. На жаль, чужінська холопська Христова віра багато кого з нащадків «вільних вовків» перетворила зараз на… рабів. Ще залишилось в українців загострене почуття справедливості, але повстати проти чужінців-загарбників сучасним українцям дуже важко, бо рабська свідомість заважає.

Геннадій Боценюк

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com