Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
SWIFT

Ці банки перебувають під санкціями США і Євросоюзу.

Американська компанія Finastra, що володіє правами на програмне забезпечення для роботи з  міжнародною системою розрахунків SWIFT, відмовилася від співпраці з двома російськими банками, які потрапили під санкції.

Про це повідомляє російське видання "Ведомости" з посиланням на два джерела — близького до банків і близького до Finastra.

За даними видання, доступ до SWIFT відключать Російському національному комерційному банку, який зараз працює переважно в окупованому Криму і є системоутворюючим для регіону, і Темпбанку.

Finastra планує припинити співпрацю з цими банками до 31 серпня. Банки можуть перепідключитися до програмного забезпечення від самої SWIFT, але для цього потрібно заключити договори і потрібно буде кілька десятків тисяч доларів. І це потрібно зробити до 31 серпня.

РНКБ потрапив під санкції Євросоюзу у 2014 році, в наступному році проти банку ввели санкції США. Темпбанк перебуває під санкціями через допомогу режиму Башара Асада, а також через співпрацю з підсанкційними компаніями та людьми. З недавніх пір у Темпбанку була введена тимчасова адміністрація.

Нагадаємо, про можливе відключення Росії від SWIFT почали говорити ще у 2014 році, коли Захід ввів перші санкції проти Кремля через анексію Криму і війну на Донбасі. Тоді заступник міністра фінансів РФ Олексій Моїсеєв сказав, що "відключення Росії від SWIFT зробить життя важким не тільки нам, але і всім, хто з нами торгує".

В кінці 2014-го Москва запустила "аналог" SWIFT - сервіс з передачі фінансових повідомлень у форматі SWIFT за внутрішньоросійськими операціями.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com