Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
російська красуня

Імпортозаміщення може торкнутися парфумерної та косметичної сфер. Сьогодні близько 90% інгредієнтів в російських кремах і духах – імпортні. Мінпромторг РФ вивчає можливість виробництва їх в Росії.

Про це пишуть «Известия» з посиланням на протокол наради в департаменті хіміко-технологічного та лісопромислового комплексу міністерства.

Відомство запросить у вітчизняних заводів дані про обсяги і асортимент виробництва сировини для парфумерії та косметики. А виробників цієї продукції попросять вказати поточну потребу в хімічній сировині, полімерній упаковці, а також прогнозовані обсяги споживання та «проблемні питання в частині забезпечення матеріалами російського виробництва». Після чого буде дана оцінка – чи можливо імпортозаміщення в цій сфері.

Причому Мінпромторг має намір підібрати фабрики, які могли б виробляти необхідні інгредієнти як для російських, так і для іноземних парфумерних та косметичних брендів.

Однак експерти налаштовані скептично. Голова правління Російської парфюмерно-косметичної асоціації (РПКА) Тетяна Пучкова вважає, що у деяких компаній не вистачить досвіду і коштів для запуску виробництва косметичної сировини.

«Після розпаду СРСР була знищена потужна база по виробництву ефірних масел в Криму і Краснодарському краї, прийшли в занепад багато виробництв хімічних препаратів, які використовуються в косметиці. За минулі 20 років з’явилося безліч нових високотехнологічних продуктів, але Росія відстала в цьому напрямку», – пояснила Тетяна Пучкова.

Вона пояснює, що для виробництва косметичної продукції в Росії немає якісного, добре очищеної сировини.

«Причина – у відсутності техдокументації і технологій, також немає підтримки науки і переоснащення виробництва, погано налагоджено інформаційну взаємодію між постачальниками і споживачами», – сказала Тетяна Пучкова.

Витрати на сировину становлять близько 30% собівартості косметичної продукції. Поки не можна сказати, чи знизиться в результаті імпортозаміщення ціна для споживачів. На першому етапі російська сировина може виявитися дорожчим за імпортні аналоги. Але відзначається, що потенціал для розвитку ринку сировини є, особливо виробництва масел і рослинних екстрактів в окупованому Криму і Краснодарському краї, на Алтаї і Далекому Сході.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com