Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Ісландія

Президент Ісландії Гвюдні Йоуханнессон прийняв відставку прем’єр-міністра країни Бьярні Бенедиктссона після скандалу з листом батька глави уряду на підтримку засудженого за педофілію.

Судова система Ісландії дозволяє відбувшому покарання за тяжкий злочин, «відновити свою честь» і знову шукати роботу, якщо за нього доручать шановні члени суспільства.

Бенедикт Свейнссон, батько прем’єр-міністра Ісландії Б’ярні Бенедиктссон, написав такий лист, прем’єр-міністр про це знав, але не довів до відома своїх політичних соратників, – повідомляє CursorInfo.

Вибухнув скандал, і центристська партія «Світле майбутнє» покинула урядову коаліцію. Засуджений, про якого йдеться, відбув п'ять з половиною років тюремного ув'язнення за ґвалтування своєї прийомної доньки впродовж 12 років.

Вихід «Світлого майбутнього» з його чотирма мандатами привів до негайного падіння уряду, оскільки у коаліції було всього 32 з 63 місць в парламенті, і вона була найслабшою в історії Ісландії. Імовірно, позачергові вибори відбудуться 4 листопада цього року.

Ще одні дострокові парламентські вибори відбудуться в Ісландії лише за рік після попередніх. Тоді уряд пішов у відставку через скандал навколо «панамських документів», у яких повідомлялося також і про офшорну компанію колишнього прем'єр-міністра Ісландії Сігурдура Інгі Йоханнссона. Вибори відбулися наприкінці жовтня минулого року, а коаліцію вдалося сформувати лише на початку 2017-го.

До речі, перед будинком ісландського тінга (національеого парламенту) встановлений камінь-символ волі народу з металевою табличкою, на якій написано: «Якщо влада порушує права людей — повстання їхнє священне право та обовязок».

Геннадій Боценюк

Читайте також — Український народ має право на повстання. Для цього є всі законні підстави

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com