Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Новорічна революція

Ситуація в Ірані почала швидко виходити з-під контролю влади. Найбільші міста охопили масові протести. Владоохоронці намагається їх припинити, не гребуючи найжорстокіших заходів.

Дійшло вже до розстрілу мирних демонстрантів, – повідомляє «Діалог».

Варто зазначити, що активісти вимагають відставки президента Ірану Хасана Рухані, який загруз у корупції і втягнув країну в криваву бійню в Сирії, а населення власної країни довів до злиднів.

Протести охопили найбільші міста Ірану. Спочатку силовики намагалися придушити їх кийками і сльозогінним газом, а тепер дійшли до вбивств. Розстріл активістів стався в провінції Лурістан. За останніми даними, в результаті неї загинули як мінімум 6 курдів.

Хвиля антиурядових демонстрацій, викликана, зокрема, невдоволенням економічними труднощами і корупцією, стала найбільшою з 2009 року, коли в країні відбулися заворушення, що послідували за спірним переобранням тодішнього президента Махмуда Ахмадінежада.

Суботні протести збіглися з організованими державою мітингами на підтримку чинної влади і приуроченими до восьмої річниці придушення протестів 2009 року (вийшли кави попити з цукерочками на підтримку корупції?).

У той же час антиурядові демонстрації пройшли в ряді міст і в Тегерані, де протестуючі зіткнулися і побили камінням силовиків біля Тегеранського університету.

Демонстранти скандують: «Смерть диктатору!», маючи на увазі верховного керівника Аятолу Алі Хаменеї.

У містах Тегеран і Карадж на захід від столиці протестувальники захопили державні будівлі й розпалили багаття на вулицях. Декілька районів столиці Ірану вільні від владоохоронців. Армія поки що не втручається у конфлікт народу і влади.

За станом на 31 грудня антиурядові протести охопили 40 міст - цілодобово раніше масові хвилювання фіксувалися лише в 14 містах. За непідтвердженими даними, в протесті беруть участь близько 300 тис. чоловік.

Народне повстання в Ірані не на жарт перелякало «ватних» російських блогерів. Несподіване падіння клірекальної диктатури може стати неприємним сюрпризом як для російського царька Володмира Путіна, так і для його стратегічного партнера Петра Порошенка.

Геннадій Боценюк

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com