Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Іран

Учасники екстреного засідання в Раді Безпеки ООН 5 січня обговорили ситуацію в Ірані, де тривають акції антикорупційного протесту.

США висловили побоювання, що демонстрації в країні можуть перерости в повномасштабний конфлікт.

Про це у статті «Ісламський Радянський Союз» пише «Радіо Свобода».

Перші дні проти демонстрантів застосовували сльозоточивий газ і водомети. Зараз владоохоронці стріляють по натовпу і давлять демонстрантів поліцейськими машинами і бронетранспортерами. Достовірних даних про втрати немає, ЗМІ повідомляють, що за декілька днів загинули вже сотні чоловік, у тому числі представників влади. Повідомлялося про лінчування декількох офіцерів Басидж і Корпусу вартових ісламської революції, про захоплення баз Корпусу і Басидж, складів зі зброєю.

Зараз опір підійшов до кульмінаційної точки, цілком можливо падіння режиму. В усякому разі жителі Ірану налагоджені досить рішуче. Якщо в 2009 році протестуючі вимагали чесних виборів, зараз же про вибори ніхто не говорить, а головне гасло - це смерть. Смерть Хаменеї", "Смерть Ісламської революції"! і тому подібне.

Кілька днів тому жовтий «Порше» із швидкістю 200 кілометрів на годину врізався в дерево. За кермом була дівчина, поряд з нею сидів власник машини, відома багата дитина Тегерана Мухаммед Рабани Ширази, син видатного іранського аятоли. Це було перед самим початком демонстрацій.

Західні ЗМІ публікують фотографії діток іранських аятол і провідних керівників, які мало не голі фотографуються на вечірках, вживають наркотики...

Простих людей саджають, а золота молодь робить що завгодно. Більшість золотої молоді Тегерана - це нащадки аятол, високопоставлених офіцерів і так далі. Народ це бачить. Корупція, майнове розшарування, все як в сучасній Україні, або в Росії.

Крім антиклерикальних і антикорупційних гасел демонстранти несподівано почали вигукувати: «Смерть Росії!!!»

Одна з головних претензій у протестуючих до режиму аятол полягає в тому, що по суті справи Іран веде декілька колоніальних воєн. Іран підтримує війну в Йемені, тепер війну в Іраку і Сирії. Фінансова допомога йде за рубіж, в першу чергу в Сирію і Ірак, притому що матеріальне становище іранців погіршується. Крім того, це вимагає людських втрат. Головну роль в підтримці Асада грає не Росія, а воює там серйозно Іран. А Росія є головним союзником Ірану в операції в Сирії. Тому гнів протестуючих спрямований проти Росії. Але є ще одна річ: Росія дуже непопулярна в Ірані абсолютно серед усіх верств населення, і серед мулл, і серед супротивників мулл. У росіян є чудова властивість: коли роблять зло якомусь народу, вони легко про це забувають, прощають це собі, абсолютно не пам'ятають.

У Росії не знають, які претензії є у персів по відношенню до Росії, а претензії дуже сильні. У XVII - XIX повіках Росія видавила Персію з Кавказу, в ХХ повіці при царському режимі просто господарювала в Персії як у себе удома. А головне - ніхто в сучасній Росії не пам'ятає, що в 1941 році радянські війська окуповували Іран разом з англійцями, радянські сили з боями узяли Тегеран, розігнали парламент. Це було зроблено за угодою між Англією і Росією. Союзники боялися, що до влади в Тегерані прийде пронімецький режим, хоча перси стверджували, що у них не було ніякого наміру ставати союзниками Німеччини. Після цього Радянський Союз вилучив усі запаси хліба в Персії, і почався реальний голод. Те, що радянська влада робила, - звичайний Голодомор. Багато людей загинуло. Це в Ірані дуже добре пам'ятають. Більше того, Ахмадинежад, самий ісламістський президент Ірану, офіційно зажадав від Російської Федерації грошової компенсації за цей голод. У Росії цього просто не помітили, але іранці нічого не забули.

Кілька днів тому жовтий «Порше» із швидкістю 200 кілометрів на годину врізався в дерево. За кермом була дівчина, поряд з нею сидів власник машини, відома багата дитина Тегерана Мухаммед Рабани Ширази, син видатного іранського аятоли. Це було перед самим початком демонстрацій.

Геннадій Боценюк

 
Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com