Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
вітряки

Кілька років тому енергія з відновлюваних джерел здавалася фантастикою. Це вважалося снобізмом, але занадто дорогим, адже джерела енергії, засновані на спалюванні нафти, газу та вугілля були значно дешевшими. Часи змінилися і світ розвивається швидше, ніж це багатьом здається. Демонструємо досвід 5 країн, які відмовилися від нафти та газу.

Коста-Ріка

З початку поточного року ця країна використовує тільки «зелену» енергію. Це дозволяє країні зберегти її джунглі і знамениті незаймані пляжі. Щоб відмовитися від традиційного палива, держава побудувала ГЕС, вітряки і сонячні панелі. У Коста-Ріці є геотермальні джерела, а для виробництва бензину та дизельного палива використовуються біомаси.

Данія

Данія славиться великою кількістю вітряних млинів. Згодом їх перетворили на вітряні турбіни. Тепер Данія - світовий лідер по частці використання вітрової енергії в своєму енергетичному балансі. Зараз вітряки генерують майже половину всієї електроенергії, споживаної країною. Судячи з усього, Данії цього мало. До 2020 року цей показник данці доведуть до 50%, а до 2050-го - до 100%. І закриють питання назавжди.

Шотландія

У цій країні в 2014 році з поновлюваних джерел енергії було вироблено 1300 МВт/рік електрики. Цього достатньо, щоб забезпечити нею повністю 4 млн. будинків. Влітку такі міста як Абердін, Едінбург, Глазго і Інвернесс на 100% працюють завдяки сонячній та вітровій енергії.

Швеція

У Швеції багато природних ресурсів, але їх краще економити, а не шалено витрачати. Саме тут народилися і продовжують народжуватися передові технології використання біомаси у якості альтернативи викопному паливу. Питанням займаються на урядовому рівні, починаючи з 2010 року. Якщо світ почне заправляти автомобілі не бензином і дизелем, а чимось іншим, то це точно буде заслугою Швеції.

Фінляндія

Вітряна енергія - тренд і в цій країні. У 2012 році Фінляндія вже виробляла більше третини всієї енергії, яку використовувала, з поновлюваних джерел. До 2020 року місцева влада хоче наростити свої можливості до 40%. Нам залишається тільки сподіватися, що кількість свідомих країн буде рости і колись серед них з'явиться і Україна.

Іван Розбаш

 
загрузка...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com