Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
вебкамера

Нещодавно опублікувавши свою фотографію, присвячену досягненню Інстаграмом щомісячної аудиторії у 500 мільйонів користувачів, Марк Цукерберг напевно і не сподівався, що фото матиме такий скажений успіх по всьому світу.

Однак, популярність цього знімку аж ніяк не пов’язана з причиною його публікації.

Блогерів, а слідом за ними ЗМІ більше зацікавили камера і мікрофон у ноутбуці засновника Фейсбуку, що були акуратно заклеєні якоюсь липкою стрічкою. Допоки такий примітивний захист не побачили в одного з «гуру віртуального світу», доти людей, які так перестраховуються, прийнято було вважати диваками-параноїками.

Тепер же в соцмережах стали згадувати і зізнання про заклеювання своїх пристроїв, зроблене раніше директором ФБР Джеймсом Комі, і фото заклеєних веб-камер на ноутбуках у «Роскомнадзорі», і заклеювання камери й мікрофона президентом Естонії...

У деяких країнах опублікували результати опитувань, що свідчать: від 17 до 26% користувачів роблять так само.

А дехто згадав про те, що у 2014 році спецслужби США і ЄС провели одну з наймасштабніших операцій за останні роки, в ході якої затримали 97 хакерів у всьому світі, цілком обґрунтовано підозрюваних в прихованому стеженні за людьми через веб-камери.

А ось що з цього приводу заявив у свєму коментарі «Експресу» наш співвітчизник експерт у галузі інформаційних технологій Максим Саваневський: «Треба розуміти прості речі. Веб-камери, які ми окремо купуємо, щоб використовувати в настільних комп'ютерах, мають перевагу -- їх можна вимкнути механічно, просто витягнути USB-штекер з гнізда. Натомість доступ до камер, вбудованих у ноутбуках, планшетах і смартфонах, так надійно обмежити не можна -- він відбувається лише на програмному рівні. І так само, як ми за допомогою віртуальної кнопки на екрані подаємо комп'ютеру команду вимкнути камеру, так само інші особи можуть використати зловмисне програмне забезпечення для проникнення у наш пристрій і ввімкнення тієї ж камери».

Тож виходить, що Цукерберг ніякий не параноїк, а нам, якщо є що приховувати, можливо краще робити так само…

Славко Пригода

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com