Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
телефон, який працює без батареї

Новинка працює, отримуючи енергію з навколишнього простору.

Дослідникам з Університету Вашингтона вдалося створити стільниковий телефон, який може функціонувати без акумулятора, повідомляє wired.com.

Для цього довелося переосмислити заново технології, що застосовуються в стільникових телефонах, так як новинка працює, отримуючи енергію з навколишнього простору.

"Уявіть, сіла батарея, а ви все одно можете відправляти повідомлення і робити дзвінки", - говорить один зі співробітників лабораторії Джошуа Сміт. Він додав, що було вирішено зосередитися на технології саме для стільникового телефону, оскільки цей гаджет найбільш затребуваний користувачами.

Вчені розробили техніку зворотного розсіяного випромінювання, яка дозволяє пристрою підтримувати зв'язок за рахунок відображення радіохвиль і яку Сміт назвав "пасивним Wi-Fi". Тут задіюється приблизно такий же принцип, як при передачі сигналів за допомогою дзеркала і сонячного світла. Сміт зазначив, що, по суті, вони заново відкрили шпигунську технологію, яка застосовувалася в ході холодної війни - коли підслуховуючий пристрій, "аудіожучок", активізувавався під впливом радіохвиль певної частоти і використовував енергію цих радіохвиль, щоб функціонувати.

При цьому дослідникам довелося відмовитися від "цифри", оскільки, за словами ще одного співробітника лабораторії - вамс Таллах, кодування аналогової інформації - голосу мовця - в цифрову вельми енергозатратно.

Деякі компоненти нового телефону за аналогією з "аудіожучком" працюють дистанційно - на базовій станції встановлена ​​мікросхема, що перетворює сигнал і з'єднується з цифровою мережею, в даному випадку зі Skype.

Експериментальна базова станція використовує неліцензовану частоту, призначену для радіозв'язку з використанням передавачів малої потужності. Так як новий стільниковий апарат використовує ці сигнали для отримання енергії, то поки він працює лише в радіусі 15 метрів від станції.

Щоб запустити цю технологію в комерційне виробництво, необхідно вбудувати такі електросхеми в обладнання веж стільникового зв'язку. "Існуючі вишки використовують багато енергії, це дозволить збільшити радіус дії нової технології приблизно до одного кілометра", - вважає Таллах.

Однак існує ще ряд проблем, наприклад, поки користувачеві доводиться натискати кнопку для перемикання з режиму прослуховування в режим розмови, як ри розмові по рації. Крім того, підтримувати розмову досить важко через статичні шуми.

Оксана Матвейчук

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com