Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Google підслуховує користувачів без їх дозволу

Стеження за користувачами давно стала однією з улюблених тем захисників особистого життя громадян.

Як би не запевняли світові ІТ-гіганти споживачів про відсутність різного роду стеження; воно, ймовірно, є, адже як тоді пояснити постійні вимоги Google висилати різні дані про місцезнаходження на сервери компанії, прикриваючись поліпшенням власних продуктів? Раз у раз прослизає інформація про стеження за користувачами, яка стає причиною нових скандалів і розглядів. До такої інформації можна віднести і нові чутки про підслуховування Google.

Захисники приватного життя обурені ситуацією навколо проекту Chromium, який є базою таких браузерів, як Google Chrome, Яндекс.Браузер, Opera.

Суть проблеми полягає в тому, що хром без всякої на те причини вмикає аудіопристрій і починає слухати все, що відбувається у вашій кімнаті. Всьому виною програмний код або розширення, яке встановлюється автоматично в Хром при першому запуску. Розширення було розроблено тільки для роботи з командою «О'кей Google», яка повинна працювати тільки в браузері Google Chrome. Можливість запису звукової інформації в Google Chrome, до слова, є споконвічною в установчому пакеті.

Одна справа - прослуховування, однак ще цікавіша ситуація виглядає саме у випадку з Хром, адже це проект з відкритим кодом, який офіційно не поставляється з розширенням для запису даних з мікрофону.

    «Без вашої згоди розширення Google скачується в хром, включає ваш мікрофон і слухає, що відбувається в кімнаті. Це означає, що записана інформація може потрапити в чиї завгодно руки, будь то приватна європейська компанія або сама Google. Запис аудіо починається виходячи з різних, незрозумілих нам умов», - прокоментував ситуацію Рік Фолквіндж, засновник «Піратської партії».

СамаGoogleпрокоментуваласитуацію таким чином:

     «Навіть якщоHotword Share Moduleскачуєтьсяприпершому запуску,ми неактивуємойого до тих пір, поки ви не скористаєтесявідповідноюможливістю».

Однак відгукирозробниківговорять про зворотнє.

Ось як описав ситуацію розробник Офер Зеліг в блозі:

    «Поки я працював, мною було помічено, що LED-індикатор моєї веб-камери періодично вмикається і вимикається. І після деякого часу, коли мені здалося це дивним, я вирішив простежити за індикатором і помітив включення з періодичністю в кілька секунд».

Google також звинуватила Linux, дистрибутив Debian, в скачуванні компонента, не призначеного для проектів з відкритим кодом.

    «Суть в тому, що хром не є продуктом Google. Ми не можемо безпосередньо поширювати його або давати будь-які гарантії щодо дотримання політики проектів з відкритим кодом», - заявив розробник Google з ніком mgiuca.

Неважливо, хто саме є винуватцем того, що відбувається, адже коли практично всі світові виробники заявляють про захист особистих даних користувачів, раз у раз прослизають подібні неприємні моменти, які повинні насторожити і наших читачів ..

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com