Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
новини науки

Відомий на заході вчений Вінсент Лінч з Чикагського університету, спільно зі своїми колегами завершують аналіз геному мамонтів, доісторичних істот, яким довелося жити в суворих умовах льодовикового періоду.

Для порівняльного аналізу, окрім ДНК, яке було отримано із залишків мамонтів, були відібрані відповідні зразки від сучасних азійських та африканських слонів. При цьому, як зазначають самі вчені, їх у найпершу чергу цікавила група генів, яка відповідає за терморегуляцію тіла.

З унікальним геном TRPV3, вченим навіть вдалося здійснити кілька цікавих експериментів. Цей ген вживлювали лабораторним мишам. Після цього їхня зазвичай куца шерсть ставала більш густою і щільною, а замість пошуку тепленьких місць для свого існування вони почали шукати прохолоди.

В інтервю американським ЗМІ Лінч заявив, що багато генів, а також їхні функції все ще залишаються загадкою, тож дослідження в даному напрямку триватимуть. А на запитання, чи не збираються часом вчені «воскресити» доісторичних гігантів, генетик відповів: «З часом ми отримаємо технічну можливість це зробити. Але, питання у іншому: чи варто це робити? Особисто я вважаю, що ні. Мамонти вимерли, а середовище в якому вони жили змінилося. Натомість є чимало тварин, які знаходяться на межі вимирання і потребують нашої допомоги».

Славко Пригода    

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com