Тема тижня  

   

   
Loading...
   

Підписка на RSS

Ваша електоронна пошта:

 

   
   
Літературний конкурс

Історик, журналіст, промоутер-культуролог (це тема для окремого оповідання), майстер дотепних національних афоризмів - Вячеслав Нечипоренко був інформаційним волонтером "Правдивих новин" з самого початку.

 

Його довелось умовляти взяти участь у конкурсі, бо перемога йому не світить з етичних міркувань, але можливо, його "даст іш фантастіш" оповідання заслужить головний приз читацьких симпатій. Як би там не було, сьогодні ми публікуємо справді фантастичне оповідання!

ПОВЕРНЕННЯ

 

Новела з трьома варіантами закінчення на вибір читача

 

У небі сріблястою блискавкою промайнув дивний літаючий об’єкт, схожий на тризуб. Зробивши коло над селом об’єкт приземлився просто серед чистого поля. Тихенько відкрився люк і з нього вискочив астронавт, якому на вигляд було десь років сорок чи сорок п’ять. На його уніформі красувалася невеличка металева пластина з написом «Джим Прінкінс – капітан зоряної варти».

Зробивши кілька кроків Джиммі зупинився. Серце стукало так, що, здавалося, зараз вискочить через горло. Ось вона, Земля його дитинства, а он там рідне село з його скромними двоповерховими хатинками, що потопають у розлогих садах. Тільки перейти через отой місточок, де колись у дитинстві вони робили засідки проти мутантів. Ох, яке ж воно було важке те дитинство: синтетичні харчі замість натуральної їжі, уламки старої електроніки замість іграшок. Тоді ще ніхто не знав, що те лихоліття називатимуть потім «останньою світовою кризою, що передувала новій ері».

Джиммі знову накрило хвилею спогадів. Навчання у закритій спецшколі зоряної варти, де їх ганяли наче цуценят. Штурманська справа, історія перших контактів, вміння володіти собою у екстремальних ситуаціях, сучасна зброя, іспити на виживання у ворожому середовищі, бойова магія.

А потім були запеклі бої з останніми мутантами – нещасними, але від того ще більш небезпечними, нащадками тих людей, яких їхні безвідповідальні уряди годували геномодифікованою їжею, сутички з космічними піратами, лови драконів для зоопарку Ріо де Рівчак, військова експедиція на Альфа Інферно, де діяла банда перевертнів.

Іноді, бувало, Джиммі просинався від одного й того самого кошмару: коли один з військовополонених перевертнів, захлинаючись кривавою слиною, кричав йому просто в обличчя «коли ви нас знищите, ваша цивілізація деградує, бо ми є справжнє зло і від нас ви міряєте, що є зло, і що є добро... та ви ж самі нас створили, своїми довбаними експериментами з молекулярних перетворень!».

На щастя, тим злим пророцтвам не судилося стати реальністю. Зоряна варта з честю виконала свою місію, залишивши по всій галактиці одинокі могили своїх кращих бійців. Джиммі попросився у відставку і після довгої нудної реабілітації повернувся на Землю.

Джиммі струснув головою, відганяючи від себе ті важкі спогади, немов в’їдливих комарів. Теплий літній вітерець доніс до нього дівочий сміх і слова старовинної жартівливої пісеньки: «коли потяг у даль загуркоче, Дунька знову те саме захоче...». На суворому обличчі героя зоряних війн з’явилася посмішка. Він неначе одразу помолодшав.

 

Закінчення № 1 (оптимістичне):

А ось і міст через річку його дитинства. Капітан зоряної варти зірвав з грудей іменну відзнаку, кинув її у воду і пішов собі далі, не озираючись. Адже його справжнє ім’я було... Дмитро Поліщук. І мріяв Дмитро уже не про нові перемоги, а про те як завтра рано-ранесенько вони з батьком збиратимуться на рибалку. А батько ж напевно, за своєю старою звичкою, потайки від мами вкине собі у рюкзака старовинну флягу прикрашену написом «Слава нації! Смерть ворогам!» та шмат копченого сала.

Закінчення № 2 (нейтральне):

– Дмитро, ти чуєш чи ні, давай вставай!

– Ой хлопці, щось голова болить. Дайте похмелитися, а я вам , потім розкажу, що мені наснилося...

Закінчення № 3 (песимістичне):

Письменник хотів щось виправити у своєму рукописі, але нічого не виходило. Голова дійсно боліла: не від п’янки – від думок, від важких думок, що лізуть у голову безсонними ночами. Він затулив обличчя руками і прошепотів: «Боже, скільки ж можна працювати, не отримуючи ні копійки?! Мабуть, доведеться забути про свої творчі амбіції і штампувати сценарії для серіалів»...

загрузка...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com