Enter your email address:

   
   
Гроші на няню

В Україні з 1 січня сім'ї з дітьми до 3 років можуть отримати з держбюджету компенсацію витрат на послуги няні. Йдеться про суму 1692 грн щомісяця.

"Щоб отримати гроші, потрібно знайти няню, укласти з нею офіційний договір про працевлаштування. Подати заяву до відділення соцзахисту за місцем проживання, а також заяву на перерахунок цих коштів", - розповів юрист Георгій Сандул, передає Обозреватель.

Спеціальних вимог до нянь держава не ставить. Теоретично муніципальною нянею можна оформити бабусю дитини. Щоправда, сім'ї доведеться офіційно оформити її на роботу.

"Компенсацію від держави обкладатимуть податками, адже використовується наймана праця. 18% податку на доходи фізосіб заплатить няня, а при офіційному працевлаштуванні домогосподарство має заплатити єдиний соціальний внесок - ще 22%", - наголосив юрист.

У договорі з муніципальної нянею потрібно зазначати обсяг робіт, нормований робочий час, відповідальність сторін, форс-мажорні обставини. Також має бути перелік обов'язків няні, періодичність і сума винагороди.

"Договір із нянею можна укладати хоч кожен місяць. Повинні бути підтверджуючі документи, що няня належним чином виконувала свої обов'язки, - це може бути акт виконаних робіт", - підсумував юрист.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com