Enter your email address:

   
   
Безготівкова революція

Нова послуга буде доступна вже навесні.

Уже навесні цього року в ряді великих мережевих супермаркетів країни буде запущена послуга «переведення в готівку» грошей з картки будь-якого банку на касі магазину. Аналогічний сервіс давно доступний жителям США, Європи, Туреччини та навіть Росії. Однак в Україні зняти кеш з карти можна поки тільки в банкоматах.

«Є шанси, що цей сервіс запрацює до літа, оскільки ряд банків спільно з MasterCard вже тестують цю систему. Якщо точніше, то все має вирішитися в 90 днів», - прокоментував UBR.ua директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

Підтверджують цю інформацію і інші експерти, уточнюючи, що у проекта є цілком певні бенефіціари.

«Ініціатива спочатку виходила від банку «Схід», власником якого є ПрАТ «Фоззі». Вони разом з MasterCard і Visa лобіюють цей проект - щоб через торговельні мережі можна було видавати готівку. Поки що мова йде про те, щоб переводити відносно невеликі суми не більше 5 тис. грн.», - розповів UBR.ua аналітик фінансових ринків Василь Невмержицький.

Новий сервіс буде до вподоби насамперед жителям глибинки - розпещені розвиненою банківською інфраструктурою городяни навряд чи оцінять її по достоїнству. А ось на периферії, де до банкомату часом треба крокувати не один кілометр, послуга дозволить відчутно заощадити час. Правда, отримати готівку можна буде далеко не в кожному магазині - торгова точка повинна мати у своєму розпорядженні відповідне обладнання.

«Послуга дуже затребувана, вона дозволить вирішити проблему недостатнього розвитку інфраструктури там, де, наприклад, немає банкомату, але є термінал як прийому, так і видачі. Передбачається, що видача грошей буде відбуватися паралельно з продажем будь-якого товару. Для торговців плюс в залученні нових клієнтів і в економії витрат на інкасацію. Для споживача зручність в тому, що не потрібно шукати банкомат - гроші можна зняти, наприклад, на заправці. Ми розраховуємо, що сервіс запрацює вже в першому кварталі », - розповів UBR.ua координатор Комітету з електронних платежів Європейської бізнес асоціації Євген Веремейченко.

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com