Enter your email address:

   
   
Українські аграрії позбавились «податку на інвестиції»

Якщо бюджет 2018 року найбільше "дивідендів" приніс аграрному мільярдеру Юрію Косюку, то бюджетний процес-2019 може записати собі в актив один з власників аграрного холдингу "Кернел", екс-депутат Андрій Веревський.

Правка 541 депутата від БПП Олексія Мушака, який є родичем Веревського, суттєво полегшила життя одній з найбільших аграрних компаній країни та іншим представникам галузі, які розширюють виробничі потужності і будують нові об'єкти — від елеваторів до заводів з виробництва морозива, пише "Економічна Правда".

Ухвалена правка скасовує сплату так званої пайової участі у місцеві бюджети, яка може сягати 10% від загальної кошторисної вартості будівництва. Для агрохолдингів і виробників, які розширюють свої потужності, це суттєва економія.

Особливо — для компанії "Кернел", яка активно розвивається. Зараз компанія будує завод з переробки олійних у Хмельницькій області, два елеватори, термінал з переробки і зберігання зерна в Чорноморському порту. Європейський інвестиційний банк оцінює вартість цих об'єктів 519 млн дол.

Мушак в коментарі ЕП наголосив, що зробив велику послугу всім аграрним підприємствам і виробникам.

"Сплата пайової участі є податком на інвестиції і фактично корупційною схемою. Це нонсенс для більшості розвинених країн. Інвестори в регіонах створюють робочі місця, вкладають гроші в розвиток місцевої промисловості, а за це треба зразу заплатити до 10% вартості об'єкта", — зазначив Мушак.

За його словами, відсутність фіксованої ставки пайової участі у формулюванні "до 10%" — це поле для зловживань.

Законодавство не визначає, якою повинна бути ставка. Місцева влада сама вирішує, буде це 1% чи 10%. Зазвичай бізнес сплачує 1% у місцевий бюджет і додатково "віддячує" місцевій владі за малий відсоток.

Зрештою, компанія "Кернел" має в парламенті потужне лобі. Її ключовий "союзник" — депутатська група "Відродження", голоси депутатів якої зіграли одну з ключових ролей в ухваленні бюджету. Як відомо, лідер "Відродження" Віталій Хомутиннік володіє часткою у "Кернелі".

Loading...
Loading...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

   
© newspravda.com